«Տոնուս»-ից  տուժած  բնակիչների գործը   դրական տեղաշարժ ունի. «Ժողովուրդ»
«Տոնուս»  շինարարական ընկերությունից  տուժած  ավելի քան 160 բնակարանների գործը, կարծես թե,  դրական տեղաշարժ ունի: «Ժողովուրդ»-ը  բնակարանատերերից  տեղեկացել է, որ այս ընթացքում  իրենց բնակարանների հետ կապված  փաստաթղթերը գտնվում են  ՀՀ կառավարությանն առընթեր  անշարժ գույքի պետական կադաստրում՝ գրանցման փուլում:
Ըստ բնակիչների՝ շենքն  արդեն իսկ բաժանվել է  առանձին բնակարանների, և 10 օրվա ընթացքում  կսկսի «հիմնական»  պայմանագրերի կնքումը:  Եվ առաջին  իսկ կնքված  պայմանագրի հետ  զուգահեռ պետք է սկսվի շինարարությունը:  Թերթը հիշեցնում է, որ «Տոնուս»  ընկերությանը պատկանող  շենքերը գրավադրված են  «Արցախբանկ»-ում:

«Жоховурд»: В деле пострадавших от компании «Тонус» владельцев квартир есть позитивный сдвиг
В деле пострадавших от строительной компании «Тонус» более 160  жителей-владельцев квартир, кажется, просматривается позитивный сдвиг, пишет газета «Жоховурд». Как сообщили изданию владельцы квартир, сейчас документы касательно квартир находятся на этапе регистрации в Государственном комитете кадастра недвижимости при правительстве Армении.
«Согласно жителям, здание уже разделено на отдельные квартиры и в течение 10 дней начнется заключение "основных договоров". И параллельно с первым же заключенным договором должно начаться строительство», - отмечает издание.