Ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ, ոչնչացվել է 30 հատուկջոկատային. ԼՂՀ ՊՆ
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրադրությունը մնում է ծայրաստիճան լարված:
Քիչ առաջ տարածած հաղորդագրության համաձայն, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հաջողությամբ վարել պաշտպանական մարտեր և հակառակորդին հասցնել ծանր վնասներ:
«Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:
Միայն Թալիշի ուղղությամբ ոչնչացվել է ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատի առնվազն 30 զինվոր, Մարտակերտի ուղղությամբ՝ 2 տանկ, 2 անօդաչու թռչող սարք, իսկ հյուսիսային ուղղությամբ՝ 1 ուղղաթիռ:
Առավել խոշոր բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառելով զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ՄՄ-21 («Գրադ») տիպի կայանք, հարձակման թիրախ է դարձրել ոչ միայն պաշտպանության բանակի դիրքերը, այլև՝ խորը թիկունքում գտնվող խաղաղ բնակավայրերը:
Այս ուղղությամբ ՊԲ հակաօդայինների կողմից ժամը 12:30-ի սահմաններում խոցվել է թշնամական մեկ ռազմական ուղղաթիռ և 2 տանկ:
Ցավոք, թեժ մարտերի ընթացքում կորուստներ է ունեցել նաև ղարաբաղյան կողմը, որի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ կհաղորդվեն ավելի ուշ», -նշված է ԼՂՀ ՊԲ հաղորդագրության մեջ:
ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը նաև հրապարակել է տեսանյութ, որում թեև թշնամու կենդանի կորուստներն են, այդուհանդերձ զգուշացնում ենք դրա պարունակության մասին:
Մնացած լուսանկարները կենդանի կորուստների մասին՝  Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության նախարարության կայքում:

Минобороны НКР: В ходе боевых действий ВС Азербайджана понесли свыше 200 потерь, в их числе – 30 спецназовцев
19:30 02/04/2016
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики сообщает, что по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ситуация остается крайне напряженной.
Согласно распространенной немногим ранее пресс-службой Минобороны НКР информации, передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают успешно вести оборонительные бои, причиняя противнику тяжелые потери.
В общей сложности, в ночь с 1 на 2 апреля и в течение дня в ходе боевых действий азербайджанские ВС понесли свыше 200 потерь.
Только в талышском направлении ликвидированы 30 солдат азербайджанского отряда специального назначения, в мартакертском направлении  уничтожены 2 танка, 2 БЛА, а в северном направлении – 1 вертолет.
Наиболее крупные столкновения происходят в юго-восточном направлении передовой. Противник, применяя бронетехнику, средства артиллерии, в том числе систему БМ-21 («Град»), в качестве мишени избрал не только позиции Армии обороны, но и находящиеся в глубоком тылу населенные пункты.
В этом направлении силы противовоздушной обороны АО НКР около 12:30 по ереванскому времени поразили один военный вертолет и два танка противника.
К сожалению, в ходе жарких боев потери понесла и карабахская сторона, сведения об этом будут сообщены чуть позже», – отмечается в заявлении Армии обороны НКР.
Пресс-служба Минобороны НКР обнародовала также видеоматериал, содержащий кадры о потерях живой силы армии Азербайджана.