ՊԲ ստորաբաժանումները Թալիշի ուղղությամբ տիրել են ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված հենակետին
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ընթանում են թեժ մարտեր: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, լուսադեմին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված լայնածավալ հրետակոծությանն ի պատասխան, ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների և Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարևոր նշանակության հենակետին:
Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել: Մարտական գործողությունների ժամանակ ղարաբաղյան կողմից վիրավորվել է երկու զինծառայող:
Ղարաբաղյան ուժերի գործողությունները հաջող են ընթանում նաև մարտագծի հարավային հատվածում: Այս ուղղությամբ դիմագրավելով հակառակորդի հրթիռահրետանային ու զրահատանկային հարձակումներին, հարավային թևում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ և 1 հետևակի մարտական մեքենա (ՀՄՄ):

Подразделения Армии обороны НКР в талышском направлении вернули занятый Азербайджаном стратегически важный опорный пункт
На юго-восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил идут интенсивные бои. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
На рассвете подразделения Армии обороны НКР в ответ на широкомасштабный артобстрел со стороны ВС Азербайджана перешли к контрмерам и в талышском направлении вернули занятый накануне азербайджанскими силами стратегически важный опорный пункт. Противник, неся значительные потери, отступил. В ходе боевых действий с карабахской стороны ранения получили 2 военнослужащих.
Действия карабахских сил успешно проходят и в южном направлении передовой. При противостоянии в данном направлении ракетно-артиллерийским и бронетанковым атакам ВС Азербайджана подразделения АО НКР вывели из строя 2 танка и 1 боевую машину пехоты (БМП) противника.