ԼՂՀ ՊՆ-ն փախուստի ժամանակ ոչնչացված ադրբեջանցիների լուսանկարներ է հրապարակել
ԼՂՀ ՊՆ-ն հրապարակել է փախուստի պահին ոչնչացված ադրբեջանցիների լուսանկարներ: Պաշտոնական հայտարարության մեջ ասված է.
«Ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում տեղի ունեցած մարատական գործողությունների ընթացքում հակառակորդն աչքի  ընկավ աննախադեպ բարբարոսական գործողություններով ոչ միայն ՊԲ զինծառայողների, այլև խաղաղ բնակչության հանդեպ:
Սրանք այդ հանցագործությունները կատարող մարդասպանների միայն մի մասի դիակներն են, ովքեր հայ զինվորների կողմից ոչնչացվել են նահանջելու կամ ավելի ճիշտ՝ փախուստի պահին:
Ադրբեջանական բանակի զինծառայողների կատարած հանցագործությունների փաստի առթիվ համապատասխան ռազմաիրավապահ մարմինների կողմից հարուցվել է քրեական գործ: Ռազմաճակատում իրականացվում են անհետաձգելի քննչական գործողություններ»:

Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики обнародовало фотографии азербайджанских солдат, ликвидированных армянскими военными.
«В период со 2 по 5 апреля в ходе боевых действий на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник выделился своими беспрецедентными варварскими действиями не только в отношении военнослужащих Армии обороны, но и мирного населения.
Это тела лишь части совершивших эти преступления убийц, которые были уничтожены армянскими военными в момент отступления, а вернее – бегства.
По факту совершенных солдатами азербайджанской армии преступлений соответствующими органами возбуждено уголовное дело. На фронте производятся неотложные следственные действия», – говорится в сообщении Минобороны НКР.