Ապրիլի 7-ի լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, որի ընթացքում կիրառել է ինչպես տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ (2000-ից ավելի կրակոց), այնպես էլ 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ): ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հողորդմամբ, առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գոտու հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել է շարքային պայմանագրային, 1983թ. ծնված Հրաչ Սամվելի Մուրադյանը: Կան վիրավորներ:
Առաջնագծի մեկ այլ՝ հյուսիսարևելյան հատվածում, դեռևս լրիվությամբ չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 1996թ. ծնված շարքային զինծառայող Գևորգ Աշոտի Մղդեսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհվածների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

On the night if April 7-8 the adversary continued violating the agreement of ceasing the fire along the entire Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, firing weapons of different calibers (2000 shots) and 60mm mortars (2 shells).
As the NKR Defense Army reports, the ceasefire was intensively violated in the northern direction (Talish) of the Line of Contact, which resulted in the death of Defense Army serviceman Hrach Muradyan, 1983. Other injuries are reported.
In the northeast direction of the Line of Contact Defense Army serviceman Gevorg Mghdesyan, 1996, received a fatal gunshot under uncertain circumstances. An investigation to look into the circumstances is underway.
NKR Defense Army shares the grief of the irreparable loss and conveys its support to the soldiers’ families, relatives and fellow soldiers.