Մենք պատրաստ ենք աշխատել Թուրքիայի հետ. ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում կազմում որևէ փոփոխություն չի նախատեսվում: Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի  համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք չի քննարկվում Մինսկի խմբի  կազմում փոփոխություններ կատարելը՝ հաշվի Թուրքիայի ակնհայտ  կողմնակալ վերաբերմունքը  Ադրբեջանի նկատմամբ:
Նա նշեց, որ  Վիեննայում  մի քանի օր առաջ առաջին անգամ  վերջին շրջանում ընդվունվեց խիստ հայտարարության՝ կողմերին կոչ անելով  զսպվածության, հրադադարի պահպանման, անհապաղ բանակցային գործընթացի ձեռնարկման, համակողմանի կարգավորման:
«Եկեք հստակ լինենք՝ Թուրքիան միացավ այդ հայտարարությանը, իր ստորագրությունը դրեց այդ հայտարարության տակ: Պատրաստ ենք աշխատել Մինսկի խմբի բոլոր երկրների, այդ թվում Թուրքիայի հետ»,- ասաց ամերիկացի համանախագահը:

We do not anticipate any changes to the Minsk Group at this point, American Co-Chairman of the OSCE Minsk Group James Warlick told reporters at a press conference held in Yerevan on April 9.
In response to a question whether the format of the Minsk Group is subject to changes in the light of Turkey’s strong bias in favor of Azerbaijan, Warlick recalled ''the very strong statement'' by the Mink group in Vienna urging restraint and respecting for the ceasefire, calling for immediate negotiations on a comprehensive settlement.
''Let be clear that Turkey joined that statement and endorsed it. We look forward to working with all members of the Minsk Group, including Turkey,'' Ambassador Warlick noted.