IDeA հիմնադրամը շնորհակալություն է հայտնում Aurora Prize-ի մրցանակաբաշխության գործընկերներին
«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր անձանց և կազմակերպություններին՝ Aurora Prize for Awakening Humanity նախաձեռնությանը աջակցելու համար:
Տարածած հաղորդագրության մեջ հիմնադրամն առանձնահատուկ երախտագիտություն է հայտնում մրցանակաբաշխության արարողության գործընկերներին և, հատկապես` «ARARAT»  հայկական լեգենդար կոնյակի արտադրող Երևանի կոնյակի գործարանին, Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ, Panarmenian Media Group ընկերություններին:
«Մենք շնորհակալ ենք բոլոր այն կազմակերպություններին, որոնք մեզ  հետ են և կիսում են  նախաձեռնության  գաղափարն ու արժեքները: Աշխարhում կատարվող  իրադարձությունները ցույց են տալիս, որ մարդասիրության հետ կապված խնդիրներն այսօր ևս հրատապ են, ինչպես հարյուր տարի առաջ»,-ասել է IDeA հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Էդգար Մանուկյանը:
«Հարյուր տարի անց Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից իրենց փրկողներին երախտագիտություն հայտնելու և նոր գլոբալ նախաձեռնության սկիզբ դնելու գաղափարն ինքնին բացառիկ է: Մեզ համար անչափ հաճելի է սեփական ավանդն ունենալ այդ նախաձեռնության իրականացման գործում»,- ասել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Իգոր Առաքելյանը:
«Aurora Prize  մրցանակը  հզոր կոչ է՝ վերադառնալու մեր մարդկային բնույթի ակունքներին,  սկսել վերագնահատել միմյանց օգնության հասնելու և մյուսների կյանքը փրկելու ունակությունը: Մենք միանում ենք Aurora Prize նախաձեռնությանը՝ մեծարելու նրանց, ովքեր վտանգում են սեփական կյանքը՝ ուրիշներին փրկելու համար»,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Մեզ համար պատիվ է ներկայանալ որպես Ավրորա մրցանակի գլխավոր մեդիա-գործընկեր:  Հույս ունեմ, որ 100LIVES/Ավրորա նախաձեռնության շնորհիվ աշխարհը մի քիչ ավելի զգոն կդառնա, մարդիկ էլ՝ ավելի մարդասեր», - նշել է Panarmenian Media Group-ի Խորհրդի նախագահ Արմեն Արզումանյանը:

Initiatives for Development of Armenia Foundation (IDeA Foundation) thanks all individuals and organizations that support 100 LIVES and the Aurora Prize for Awakening Humanity, reports IDeA official website.
IDeA expresses their gratitude to the partners of Aurora Prize Inaugural Ceremony: producer of the legendary Armenian brandy "ARARAT" - Yerevan Brandy Company, Armenia’s Leading Telecommunications Operator VivaCell-MTS and Panarmenian Media Group.
“We are grateful to the companies that have joined us in sharing the ideas and values of our initiative. This is especially relevant today, when the humanitarian challenges of the world are as urgent and important as a century ago,” noted CEO of IDeA Foundation, Edgar Manukyan.
“The idea of honouring heroes a hundred years later on behalf of all the survivors of the Armenian Genocide in gratitude to their saviours, and launching a new global initiative, is unique, and we are very delighted to contribute to its realization,” said Chief Operation Officer of Yerevan Brandy Company, Igor Arakelyan.
“Aurora Prize is a clarion call to go back to the core values of our human nature, to cherish once again the need of helping each other and save each other’s lives. We join Aurora Prize initiative to celebrate those people who are putting their lives at risk to save others,” stated VivaCell-MTS General Manager, Ralph Yirikian.
“It’s a great honour for us to be the main media partner of Aurora Prize. I hope that 100 LIVES initiative and Aurora Prize will make the world kinder and the people more humane”, said Chairman of the Board of Panarmenian Media Group, Armen Arzumanyan.
The Inaugural Ceremony of Aurora Prize for Awakening Humanity will take place on April 24 in Yerevan, Armenia.