IDeA հիմնադրամը շնորհակալություն է հայտնում Aurora Prize-ի մրցանակաբաշխության գործընկերներին
«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամը շնորհակալություն է հայտնում բոլոր անձանց և կազմակերպություններին՝ Aurora Prize for Awakening Humanity նախաձեռնությանը աջակցելու համար:
Տարածած հաղորդագրության մեջ հիմնադրամն առանձնահատուկ երախտագիտություն է հայտնում մրցանակաբաշխության արարողության գործընկերներին և, հատկապես` «ARARAT»  հայկական լեգենդար կոնյակի արտադրող Երևանի կոնյակի գործարանին, Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր ՎիվաՍել-ՄՏՍ, Panarmenian Media Group ընկերություններին:
«Մենք շնորհակալ ենք բոլոր այն կազմակերպություններին, որոնք մեզ  հետ են և կիսում են  նախաձեռնության  գաղափարն ու արժեքները: Աշխարhում կատարվող  իրադարձությունները ցույց են տալիս, որ մարդասիրության հետ կապված խնդիրներն այսօր ևս հրատապ են, ինչպես հարյուր տարի առաջ»,-ասել է IDeA հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Էդգար Մանուկյանը:
«Հարյուր տարի անց Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից իրենց փրկողներին երախտագիտություն հայտնելու և նոր գլոբալ նախաձեռնության սկիզբ դնելու գաղափարն ինքնին բացառիկ է: Մեզ համար անչափ հաճելի է սեփական ավանդն ունենալ այդ նախաձեռնության իրականացման գործում»,- ասել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Իգոր Առաքելյանը:
«Aurora Prize  մրցանակը  հզոր կոչ է՝ վերադառնալու մեր մարդկային բնույթի ակունքներին,  սկսել վերագնահատել միմյանց օգնության հասնելու և մյուսների կյանքը փրկելու ունակությունը: Մենք միանում ենք Aurora Prize նախաձեռնությանը՝ մեծարելու նրանց, ովքեր վտանգում են սեփական կյանքը՝ ուրիշներին փրկելու համար»,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Մեզ համար պատիվ է ներկայանալ որպես Ավրորա մրցանակի գլխավոր մեդիա-գործընկեր:  Հույս ունեմ, որ 100LIVES/Ավրորա նախաձեռնության շնորհիվ աշխարհը մի քիչ ավելի զգոն կդառնա, մարդիկ էլ՝ ավելի մարդասեր», - նշել է Panarmenian Media Group-ի Խորհրդի նախագահ Արմեն Արզումանյանը:

Ральф Йирикян: Премия Aurora Prize – призыв начать вновь ценить помощь друг другу и спасение жизней других
Фонд инициатив развития Армении (IDeA Foundation) выражает благодарность всем лицам и организациям, поддерживающим инициативу Aurora Prize for Awakening Humanity. Об этом сообщает пресс-служба фонда.
Особую благодарность фонд выражает партнерам инаугурационной церемонии, а именно – производителю легендарных армянских коньяков «АРАРАТ» - Ереванскому Коньячному Заводу, лидирующему мобильному оператору Армении ВиваСелл-МТС и Panarmenian Media Group.
«Мы признательны присоединившимся к нам компаниям, которые разделяют идеи и ценности инициативы. Это особенно актуально сегодня, когда гуманитарные проблемы в мире являются не менее насущными, чем столетие назад», – отметил генеральный директор IDeA Foundation Эдгар Манукян.
«Идея, спустя сто лет выразить от лица всех выживших во время Геноцида армян благодарность их спасителям и дать начало новой глобальной инициативе, - сама по себе уникальна, и нам бесконечно приятно вносить свою лепту в ее реализацию», - сказал Игорь Аракелян, исполнительный директор Ереванского Коньячного Завода.
«Премия Aurora Prize - это громкий призыв вернуться к основам нашей человеческой природы, начать вновь ценить помощь друг другу и спасение жизней других. Мы присоединяемся к инициативе Aurora Prize, для того, чтобы чествовать тех, кто рискует собой для спасения жизней других людей», – подчеркнул глава ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Для нас большая честь быть главным медиа-партнером премии Aurora Prize. Надеюсь, что благодаря инициативе 100 LIVES и Aurora Prize мир станет добрее, а люди -гуманнее», – сказал председатель Совета Panarmenian Media Group Армен Арзуманян.