Հակառակորդը 16 անգամ անկանոն կրակահերթ է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
Ապրիլի 11-ի լույս 12-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը, կիրառելով հրաձգային` այդ թվում նաև խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ, 16 անգամ անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:

Минобороны Армении: ВС Азербайджана 16 раз открывали беспорядочный огонь по армянским позициям на госгранице
15:10 12/04/2016
В ночь с 11 на 12 апреля ВС Азербайджана 16 раз обстреляли армянские позиции на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Согласно информации, ВС Азербайджана применили стрелковое оружие разного калибра, в том числе и крупнокалиберное. Отмечается также, что обстрелы со стороны Азербайджана носили беспорядочный  характер.