Գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը հետախուզական նպատակով օգտագործել է անօդաչու թռչող սարքեր. ԼՂՀ ՊՆ
09:13 12/04/2016
Ապրիլի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, որոշ հատվածներում արձանագրվել են տարբեր տրամաչափի զենքերի ու ականանետերի կիրառման դեպքեր: Մասնավորապես, մարտագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (3 արկ), 60 մմ-ոց (4 արկ)   ականանետից և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (17 արկ) կրակ է բացել հայկական դիրքերի վրա: Գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում` հետախուզական նպատակով օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են հակառակորդի գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:
Իրադրությունն այս պահի դրությամբ հանգիստ է:

Минобороны НКР: В течение ночи азербайджанская сторона в разведывательных целях использовала беспилотники
В ночь с 11 на 12 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в основном соблюдалась достигнутая между сторонами договоренность о прекращении огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
На некоторых участках были зафиксированы случаи применения оружия различных калибров и минометов. В частности, на северо-восточном (Мартакерт) и юго-восточном (Гадрут) направлениях противник открыл огонь по армянским позициям из 82-х (3 снаряда) и 60-миллиметровых (4 снаряда) минометов и гранатомета типа АГС-17 (17 снарядов).
В течение ночи азербайджанская сторона на южном, восточном и северном направлениях в разведывательных целях использовала также беспилотные летательные аппараты.
«Передовые подразделения Армии обороны внимательно следили за действиями противника и при необходимости прибегали к соответствующим шагам. На данный момент обстановка спокойная», – отмечается в сообщении.