Հայաստանի նկարիչների միությունում վաղը բացվելու է ցուցահանդես- վաճառք, ներկայացվելու են միության պահոցներում գտնվող 1960-80 թվականնեի նկարիչների 80 լավագույն ստեղծագործություն: Panorama.am-ին Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանն ասաց, որ վաճառքից գոյացած ողջ հասույթը տրամադրվելու է Արցախին:
«Մենք ունենք բավականին մեծ պահոցներ, որտեղ պահում ենք 1960-80-ական թվականների ստեղծագործողների աշխատանքներ: Նրանցից շատերն արդեն մեզ հետ չեն: Մենք վաճառքի ենք հանում նրանց աշխատանքները, քանի որ մենք միայն այդպես կարող ենք մեր օգնությունը ցուցաբերել Արցախին: Բավականին արժեքավոր աշխատանքներ են, բայց մենք պատրաստ ենք ցածր գներով վաճառել»,- նշեց նա:

The whole revenue of the exhibition-sale to be donated to Artsakh
An exhibition at the Artists Union of Armenia to open on April 12 featuring the 80 best works by the artists of the 1960-80s stored in the archives of the Union. The head of the Artists Union of Armenia Karen Adamyan told Panorama.am that the whole revenue of the exhibition would be donated to Artsakh.
“We have quite rich archives where the works by the artists of the 1960-80s were stored. Most of them are not with us any more. We put their works on sale, as it is the only way for us to contribute to our Artsakh. Those are valuable works, yet we are ready to sell them at low prices,” he noticed.