Բակո Սահակյանն ընդունել է Գարեգին Բ-ին ու Արամ Ա-ին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 13-ին հանդիպում է ունեցել Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ-ի և Մեծի Տան Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Ա-ի հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիմանը քննարկվել են  պետություն-եկեղեցի, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Ուշադրության կենտրոնում էր ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ այս օրհասական օրերին համայն հայությունը ցուցաբերել է օրինակելի միասնականություն, բարձր հայրենասիրություն և անձնվիրություն` ընդգծելով այս գործընթացում Հայ առաքելական եկեղեցու կարևոր դերակատարությունը:
Երկրի ղեկավարը արժևորել է Ամենայն Հայոց և Մեծի Տան Կիլիկիո կաթողիկոսների այցն Արցախ`նշելով նրա պատմական լինելը հոգևոր, քաղաքական և մատաղ սերնդին հայեցի դաստիարակության տեսանկյուններից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, բարձրագույն հոգևորական դասի մի խումբ ներկայացուցիչներ:

Bako Sahakyan meets with Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin II and Catholicos of the Holy See of Cilicia Aram I
President of Artsakh Republic, Bako Sahakyan had a meeting with the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, His Holiness Garegin II and Catholicos of the Holy See of Cilicia, His Holiness Aram I on April 13, reports the Central Information Department of the President’s Office.
According to the source, a wide range of questions covering the state-church, Homeland-Diaspora ties was discussed at the meeting.
Issues relating to the large-scale combat operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences were in the focus of special attention.
President Sahakyan noted that during this ordeal the entire Armenian nation demonstrated exemplary unity and cohesion, fervent patriotism and self-dedication highlighting the role of the Armenian Apostolic Church in this process.
The Head of the State acknowledged the visit of the Supreme Patriarch, Catholicos of All Armenians and Catholicos of the Holy See of Cilicia to Artsakh, pointing out its historic significance from spiritual, political and the younger generations' patriotic upbringing perspectives.
The source also informs that Primate of Artsakh Diocese, Archbishop Pargev Martirosyan, a group of supreme ecclesiastic representatives of the Armenian Apostolic Church partook in the meeting.