ԼՂՀ ՊՆ. Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ
Ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Որոշ հատվածներում եղել են կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածության խախտումներ: Մասնավորապես առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (1 արկ), 60 մմ-ոց (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից (25 արկ) արկակոծել է հայկական դիրքերը:
Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: Ժամը 04:55-ի սահմաններում հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատների կողմից հարավային ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունը ժամանակին հավաստանշվել է հայ դիրքապահների կողմից և հետ շպրտվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պահպանել կրակի դադարեցման շուրջ կողմերի միջև ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը,- հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

No changes have been recorded in the operational situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of April 13-14, reports NKR Defense Army press service.
However, violations of the verbal agreement on ceasefire have been recorded in several parts of the line.
Particularly, the adversary applied 82 and 60 mm, also automatic grenade launchers towards north-eastern (Martakert), south-eastern (Hadrut) parts of the line and Armenian positions.
Also, the adversary tried to carry out a subversive operation during the night. However, Azerbaijani special forces were detected by Armenian frontline unites at 4:55 AM and were forced to retreat.
Defese Army frontline unites continue maintaining the verbal agreement on ceasefire and confidently carrying out their duties.