ԼՂՀ ՊՆ. Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ
Ապրիլի 13-ի լույս 14-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Որոշ հատվածներում եղել են կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածության խախտումներ: Մասնավորապես առաջնագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (1 արկ), 60 մմ-ոց (11 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետերից (25 արկ) արկակոծել է հայկական դիրքերը:
Գիշերվա ընթացքում արձանագրվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձ: Ժամը 04:55-ի սահմաններում հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատների կողմից հարավային ուղղությամբ ձեռնարկված գործողությունը ժամանակին հավաստանշվել է հայ դիրքապահների կողմից և հետ շպրտվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են պահպանել կրակի դադարեցման շուրջ կողմերի միջև ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը,- հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:

В ночь с 13 на 14 апреля оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск не претерпела изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
На некоторых участках были зафиксированы нарушения устной договоренности о прекращении огня. В частности, на северо-восточном (Мартакерт) и юго-восточном (Гадрут) направлениях ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из 82-х (1 снаряд) и 60-миллиметровых (11 снарядов) минометов и автоматических станковых гранатометов (25 снарядов).
В течение ночи ВС Азербайджана предприняли попытку диверсионно-разведывательного проникновения. Азербайджанские спецназовцы, предпринявшие около 04:55 попытку диверсионно-разведывательного проникновения в южном направлении, были своевременно замечены армянскими подразделениями и отброшены назад.
«Передовые подразделения Армии обороны продолжают соблюдать достигнутую между сторонами устную договоренность о прекращении огня и с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу», – отмечается в сообщении.