Եվրոպայի վերջին «բռնակալը» Էրդողան-Ալիև զույգի «քավորի» կարգավիճակում
Եվրոպայի վերջին «բռնակալը»՝ նույն ինքը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն Մոսկվայի վրա ներազդման ուղիներ որոնելիս ծայրահեղ քայլի է դիմել՝ համաձայնելով դառնալ Ալիև-Էրդողան  զույգի «սիրային» հարաբերությունների «քավորը»:
Զույգի կազմակերպած հերթական միջոցառման ժամանակ փոքր-ինչ գինովցած Լուկաշենկոն  անգամ հայտարարել է, թե «իսլամական աշխարհը կարող է դառնալ աշխարհում անվտանգության և կայունության հիմնաքարերից մեկը»:
Ականատեսները նշում են, որ  Լուկաշենկոյի հայտարարությունը  հարուցել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման համախոհների քմծիծաղը:

Europe's last "dictator" - the "Godfather" of "love birds" Aliyev and Erdoghan
Europe’s last “dictator”, the President of Belarus, Alexander Lukashenko himself, took an extreme step seeking to influence Moscow, by agreeing to become the “Godfather” of “love birds” Aliyev and Erdoghan.
During another event organized by the “couple”, Lukashenko, a little drunk, stated that “the Islamic world can become one of the cornerstones of security and stability in the world”.
Those who witnessed the scene say that Lukashenko’s statement created a sneer on the faces of the associates of the “Islamic State” terrorist group.