Երեկ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Աբու Դաբի քաղաքում ավարտվեցին համալսարանական 14-րդ խաղերը: Մրցապայքարին մասնակցում էին նաև Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի 4 ներկայացուցիչներ: Տղաների մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնում էին գրոսմայստերներ 22-ամյա Սամվել Տեր-Սահակյանն ու 20-ամյա Հովհաննես Գաբուզյանը և 21-ամյա միջազգային վարպետ Տիգրան Ս. Պետրոսյանը, իսկ աղջիկների մրցաշարում հանդես էր գալիս Հայաստանի շախմատի 2016 թ. չեմպիոնուհի, 21-ամյա միջազգային վարպետ Մարիա Գևորգյանը:
Տղաների պայքարում հիանալի հանդես եկավ Հովհաննես Գաբուզյանը, ով 9 հնարավորից վաստակեց 8 միավոր և դարձավ աշխարհի Համալսարանական 14-րդ խաղերի չեմպիոն: Սամվել Տեր-Սահակյանն զբաղեցրեց 4-րդ, իսկ Տիգրան Ս. Պետրոսյանը՝ 7-րդ հորիզոնականը: Այս մասին տեղեկացնում է chessfed.am-ը:
Աղջիկների մրցաշարում հիանալի մեկնարկած Մարիա Գևորգյանը վերջնամասում զիջեց դիրքերը և հայտնվեց 10-րդ հորիզոնականը:

14th World University Chess Championship ended in Abu Dhabi. Four representatives from the Armenian State Institute of Physical Culture participated in the tournament. Armenian grand masters Samvel Ter-Sahakyan, 20, Hovhannes Gabuzyan, 20, and Tigran Petrosyan, 21, partook in the boy’s tournament,   while Maria Gevorgyan participated in the girl’s tournament.
Hovhannes Gabuzyan recorded an outstanding result gaining 8 points out 9 and became the 14th World University Champion. Samvel Ter-Sahakyan took the 4th place, while Tigran S. Petrosyan  - the 7th. Armenian Women Champion Maria Gevorgyan who started well in the beginning of the tournament weakened her positions in the final games and took the 10th place.
Armenian National team took the second place in the ranking leaving only the Russian National team ahead.