Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից վիրավորել են ՊԲ զինծառայողներ. ԼՂՀ ՊՆ
Ապրիլի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 50 անգամ: Հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 82 մմ-ոց ականանետ (3 արկ): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ Պն-ն:
Կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածության խախտման արդյունքում արձանագրվել է երկու միջադեպ: Հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ, 1991թ. ծնված Էրիկ Բորիսի Մաթևոսյանը և 1996թ. ծնված Ազատ Տիգրանի Բարսամյանը:
Բացի կրակային միջոցների կիրառումից ադրբեջանական կողմը 01:00-ի սահմաններում արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ ձեռնարկել է շուրջ 20 հոգուց բաղկացած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի ներթափանցման փորձ, որը ղարաբաղյան ուժերի կողմից ժամանակին հայտնաբերվել և հետ է շպրտվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և վերահսկել օպերատիվ իրավիճակը:

Вследствие стрельбы ВС Азербайджана ранены 2 военнослужащих Армии обороны НКР
В ночь с 17 на 18 апреля оперативная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск не претерпела изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана по всему периметру передовой линии из стрелкового оружия различного калибра свыше 50 раз нарушили устную договоренность о прекращении огня. В северо-восточном (Мартакерт) направлении противник применил также 82-миллиметровый миномет (3 снаряда).
В результате нарушения устной договоренности о прекращении огня было зарегистрировано 2 инцидента. На дислоцированных в северном направлении боевых позициях вследствие стрельбы ВС Азербайджана огнестрельные ранения получили военнослужащие Армии обороны НКР Эрик Борисович Матевосян 1991 года рождения и Азат Тигранович Барсамян 1996 года рождения.
Кроме того, азербайджанская сторона около 01:00 в восточном направлении (Акна) предприняла попытку диверсионно-разведывательного проникновения (диверсионная группа противника состояла из около 20 человек). Карабахские силы своевременно заметили азербайджанскую диверсионную группу и отбросили ее назад.
«Передовые подразделения Армии обороны по всему периметру линии соприкосновения войск продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу и контролировать оперативную обстановку», – говорится в сообщении.