Հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից վիրավորել են ՊԲ զինծառայողներ. ԼՂՀ ՊՆ
Ապրիլի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Առաջնային գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 50 անգամ: Հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ կիրառել է նաև 82 մմ-ոց ականանետ (3 արկ): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ Պն-ն:
Կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածության խախտման արդյունքում արձանագրվել է երկու միջադեպ: Հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային վիրավորում են ստացել ՊԲ զինծառայողներ, 1991թ. ծնված Էրիկ Բորիսի Մաթևոսյանը և 1996թ. ծնված Ազատ Տիգրանի Բարսամյանը:
Բացի կրակային միջոցների կիրառումից ադրբեջանական կողմը 01:00-ի սահմաններում արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ ձեռնարկել է շուրջ 20 հոգուց բաղկացած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի ներթափանցման փորձ, որը ղարաբաղյան ուժերի կողմից ժամանակին հայտնաբերվել և հետ է շպրտվել:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և վերահսկել օպերատիվ իրավիճակը:

On the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan the operative situation remained the same on the night of April 17-18, reports NKR Defense Army press service.
The adversary opened fire from weapons of different calibres violating the verbal agreement on ceasefire more than 50 times. The Azerbaijani side also applied 82 mm mortars towards north-eastern part of the line (Martakert).
Two Defense Army soldiers, Erik Matevosyan, 1991 and Azat Barsamyan, 1996 were wounded during the offensive operations of the adversary.
Also, the adversary tried to carry out a subversive operation at about 1:00 AM. However, Azerbaijani special forces were detected by Armenian frontline unites and were forced to retreat.
Defense Army frontline units continue controlling the situation on the Line of Contact and confidently carrying out their duties.