Ապրիլի 22-ին ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում` ապրիլի 21-ին, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-ի գիշերը հյուսիսային շրջաններում, ցերեկը շրջանների մեծ մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Տեղեկանում ենք ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայությունից:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 2-7 մ/վ արագությամբ, 22-ին ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 21-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով, 22-ի ցերեկը կնվազի 8-10, 23-ի գիշերը՝ 5-7 աստիճանով:
Երևանում՝ ապրիլի 21-ին, 23-25-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 22-ի ցերեկը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 18-20 մ/վ:

В Армении 22 апреля температура воздуха понизится на 8-10 градусов
На территории Армении 21 апреля, а также 23-25 апреля прогнозируется погода без осадков. Об этом сообщается на официальном сайте министерства по чрезвычайным ситуациям Армении.
Ночью 22 апреля в северных регионах республики, а днем – в большинстве регионов ожидается кратковременный дождь с грозой.
Ветер юго-западный с порывами до 2-7 м/с. 22 апреля во время грозы возможно усиление ветра до 20-25 м/с.
Температура воздуха 21 апреля повысится на 2-3 градуса, днем 22 апреля понизится на 8-10 градусов, а ночью 23 апреля – на 5-7 градусов.
В Ереване 21 апреля, а также 23-25 апреля ожидается погода без осадков. Днем 22 апреля прогнозируется кратковременный дождь с грозой. Во время грозы возможно усиление ветра до 18-20 м/с.