Չեխ խորհրդարանական. Այն, ինչ տեսանք լուսանկարներում, ամբողջությամբ հիշեցնում է ԴԱԻՇ-ի ձեռագիրը
Այսօր Չեխիայի Հանրապետության Սենատի փոխնախագահ Զդենեկ Շկրոմախը և Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոշեկը Երևանում այցելել են Եռաբլուր պանթեոն:
ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ չեխ պատգամավորները հարգանքի տուրք են մատուցել ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից սանձազերծված ռազմական ագրեսիայի հետևանքով զոհված հայ զինվորականների հիշատակին ու ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին:
Եռաբլուրում լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Չեխիայի խորհրդարանի փոխնախագահն ի պատասխան լրագրողների հարցերին՝ նշել է. «Այն, ինչ տեսանք լուսանկարներում, ամբողջությամբ հիշեցնում է ԴԱԻՇ-ի ձեռագիրը»:

Czech parliamentarian: What we saw on the photos completely reminds me the handwriting of ISIL
The Deputy Speaker of the Senate of the Czech Republic Zdenek Skromach and the Deputy Speaker of the Chamber of Deputies of the Czech Republic Jan Bartosek visited Yerablur Pantheon in Yerevan on April 22.
As the press department of the Ra National Assembly reports, the Czech MPs paid tribute to the memory of the Armenian servicemen who died as a consequence of military aggression unleashed by Azerbaijan’s armed forces at the beginning of April and laid flowers at their tombs.
At the meeting with the journalists in Yerablur the Deputy Speaker of the Czech Parliament in response to the journalists’ questions noted: “What we saw on the photos completely reminds me the handwriting of ISIL.”