Արցախի նախագահը Հադրութում խորհրդակցություն է անցկացրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 23-ին այցելել է Հադրութ քաղաք և անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են բանակի կենսագործունեությանը և Հադրութի շրջվարչակազմի ստորաբաժանումների կողմից այդ ոլորտում օպերատիվ լուծում պահանջող խնդիրների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, Արցախի ազատամարտիկների միության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, «Երկրապահ կամավորականների միության» վարչության նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Hadrout and held there a working consultation on April 23 to discuss issues relating to the army’s activity and implementation of operational tasks by the Hadrout regional administration’s departments in this sphere
According to the statement, issued by NKr President’s Office The President gave concrete instructions towards proper fulfillment of the discussed issues.
NKR deputy defense minister, head of the Artsakh Union of Freedom Fighters, Samvel Karapetyan, chairman of the "Yerkrapah" Volunteers Union organization's board Manvel Grigoryan and other officials partook in the consultation.