ԼՂՀ ՊԲ-ն հերքում է ադրբեջանական կողմից տարածված՝ հայկական տանկ ոչնչացնելու մասին լուրերը
«ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կտրականապես հերքում է ադրբեջանական պրոպոգանդայի երևակայության արգասիք հանդիսացող տեղեկատվությունը, դա համարելով ոչ այլ ինչ, քան սեփական նախահարձակ գործողությունները սքողելու հերթական քարոզչական հնարք»,-ասված է ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ:
«Այսօր ադրբեջանական պրոպոգանդան` հենվելով սեփական երկրի պաշտպանական գերատեսչության աղբյուրի վրա, հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր ապրիլի 24-ի գիշերը հայկական տանկերը մոտեցել են դիրքերին և կրակ բացել, իսկ այնուհետև կենդանի ուժի օգնությամբ կատարել հարձակման փորձ:
Պաշտպանության բանակը, ի տարբերություն հակառակորդի, հարգելով ապրիլի 5-ին կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը, այս ընթացքում ոչ միայն ձեռնպահ է մնացել իրավիճակն ապակայունացնող որևէ նախահարձակ գործողությունից, այլ առավել ևս առաջնային գծում զրահատեխնիկայի կամ զորքերի տեղաշարժ կատարելուց:
Ինչ վերաբերում է հայկական մեկ տանկի ոչնչացման և դրա անձնակազմի զոհվելու մասին ադրբեջանական կողմի տարածած ապատեղեկատվությանը, ապա դա ընդունեք որպես հակառակորդի քարոզչական մուղամի հերթական ելևէջ»,-նշված է հայտարարությունում

“NKR Defense Army denies the news which is clearly a product of Azerbaijani propaganda, considering it nothing more than another trick to conceal its own offensive operations,” states NKR Defense Army press service.
“The Azerbaijani propaganda based on a statement of their Ministry of Defense, spread news that on the night of April 24, the Armenian soldiers approached the Azerbaijani positions on tanks and opened fire, shortly trying to attack.
Unlike the adversary, the Defense Army refrained from any offensive operation destabilizing the situation, especially making progress using troops and armoured vehicles respecting the verbal agreement on ceasefire of April 5.
Concerning the news on destruction of an Armenian tank and its crew by Azerbaijani forces, let’s take it as another modulation in the adversary’s propaganda,” reads the statement.