Մարտակերտի ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ կիրառել է SPIKE տիպի հակատանկային  հրթիռ. ԼՂՀ ՊՆ
Ապրիլի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում հակառակորդը կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 120 անգամ` օգտագործելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, 60 (3 արկ), 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (57 արկ) և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (11 կրակոց): Շփման գծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդը հերթական անգամ անարդյունավետ կիրառել է նաև SPIKE տիպի հակատանկային կառավարվող հրթիռ (1 հատ): Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ-ն:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատժիչ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը լռեցվել է:

В ночь с 24 на 25 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана свыше 120 раз нарушили договоренность о прекращении огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Азербайджанские ВС применили стрелковое оружие различного калибра, 60-и (3 снаряда) и 82-милллиметровые (4 снаряда) минометы, гранатомет АГС-17 (57 снарядов) и зенитную установку ЗУ-23-2 (11 выстрелов). В северо-восточном (Мартакерт) направлении противник применил также противотанковый ракетный комплекс SPIKE – в очередной раз неэффективно.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны карательных действий активность противника была подавлена.