ԼՂՀ կառավարություն. Շտաբի պահեստներից արդեն դուրս է եկել ստացած աջակցության հիմնական մասը
Ապրիլի 4-ից ի վեր Արցախի Հաանրապետության  կառավարությունում ձևավորված օպերատիվ շտաբի միջոցով նյութական աջակցություն է հավաքագրվում հիմնականում ռազմական գործողություններից տուժած քաղաքացիներին և Պաշտպանության բանակին աջակցելու համար:
Ապրիլի 22-ի տվյալներով՝ աջակցության նպատակով մեծ ծավալի տարբեր ապրանքատեսակներ են ներկրվել Արցախ, որոնց միայն մի մասն է (ավելի քան 1 մլրդ դրամ) օպերատիվ շտաբի միջոցով փոխանցվել հասցեատերերին:
ԱՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, շտաբի կողմից պահեստավորված Ապրանքները դասակարգվել են ըստ խմբերի և տրամադրվել Պաշտպանության բանակին, սահմանամերձ համայնքներից տեղահանված բնակչությանը, հիվանդանոցներին ու ռազմական հոսպիտալներին և սահման մեկնած կամավորների ընտանիքներին:
Շտաբի պահեստներից արդեն դուրս է եկել ստացած աջակցության հիմնական մասը, մասնավորապես՝ 2,560 տուփ, 7,345 արկղ և 117 տոննա սնունդ, ավելի քան 130,000 շիշ ըմպելիք, մոտ 122,000 տուփ և 177 արկղ ծխախոտ, 2,657 անկողնային պարագաներ և այլն:
ԼՂՀ կառավարությունը ներկայացնում է  մինչև ապրիլի 22-ը ստացված նյութական աջակցության մուտքի և ելքի վերաբերյալ մանրամասն հաշվետվություններ:

The operative staff of the NKR Government has been receiving material support since April 4 mainly for assistance to the families of victims of the Four Day War and the Defense Army, reports the official website of the government of Artsakh.
As of April 22, various products have been imported to Artsakh in large volumes, only a part of which (AMD 1 million) has been transferred to the recipients.
According to information and public relations department of the Government of Arstakh, the products have been classified and transferred to the Defense Army, dislocated population, hospitals, military hospitals and the families of volunteers.
The main part of the products have already been transferred: 117 tons of food, 130 000 bottles of drinks, 177 boxes of cigarettes, 2657 bedding sets, etc.