Հայաստանում պղնձի, մոլիբդենի արտադրության ծավալները նվազել են. ԱՎԾ
ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2016թ-ի հունվար-փետրվարին Հայաստանում արտադրվել է 62 հազար տոննա պղնձի խտանյութ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 45.3%-ով։
Ըստ ԱՎԾ-ի՝  ցինկի խտանյութի արտադրության ծավալները այս տարվա հունվար-փետրվարին  նվազել են 48%-ով և կազմել 1 099  տոննա: Նվազել են նաև մոլիբդենի խտանյութի արտադրության ծավալները՝  13.7%-ով և կազմել 1 612 տոննա։
2015թ-ի հունվար-փետրվարի համեմատ այս տարվա նշված ժամանակահատվածում  19.6%-ով նվազել են նաև ֆեռոմոլիբդենի արտադրության ծավալները՝ կազմելով  854 տոննա, իսկ մոլիբդենի բրիկետների արտադրությունն էլ նվազել է 0.8%-ով և կազմել 122 տոննա։
Ըստ ԱՎԾ-ի՝  այս տարվա հունվար-փետրվարին  67.8%-ով  նվազել է պողպատյա խողովակների արտադրությունը և կազմել 496 տոննա, ալյումինե փայլաթիթեղի արտադրության ծավալներն էլ նվազել են 9.9%-ով և կազմել 4 685 տոննա։

NSS: Copper and molybdenum production levels decrease in Armenia
According to data provided by the National Statistics Service of Armenia, 62 thousand tons of copper concentrate has been produced in Armenia in January and February of 2016, exceeding the results of the previous year by 45.3%.
As the NSS reports, decrease has been reported in production levels of zinc and molybdenum concentrates by 48% and 13.7% respectively in January and February of 2016.
Compared with the results of 2015, production levels of ferromolybdenum and molybdenum briquettes have increased by 19.6% and 0.8% respectively.
According to NSS, decrease has been recorded also in the production levels of steel pipes and aluminium foil by 67.8% and 9.9% respectively.