Պայթյունի  պահին ավտոբուսում գտնվել է 10 մարդ. նոր մանրամասներ
Քննաչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը Facebook-ի իր էջում գրել է. «Վերջին տվյալներով` Հալաբյան փողոցում թիվ 63 երթուղուն պատկանող «Bogdan» մակնիշի 4829Տ պ/հ ավտոբուսում պայթյունի պահին գտնվել է 10 մարդ` վարորդը եւ 9 ուղեւոր, որոնցից 2-ը տեղում մահացել են, իսկ 7 -ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոն: Վիրավորներից մեկը` 1994 թ. ծնված Արթուր Մարգարյանը, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
6 անձ` 1963 թ. ծնված Հասմիկ Սուրենի Մելքոնյանը, 1979 թ. ծնված Անուշ Արշալույսի Եղիկյանը, 1971 թ. ծնված Հարություն Նազարի Թերզյանը, 2002 թ. ծնված Էդգար Արայիկի Գասպարյանը, 2001 թ. ծնված Անահիտ Սարգսի Միքայելյանը, 2001 թ. ծնված Ռոլանդ Սուրիկի Խոջայանը գտնվում են «Արմենիա» ՀԲԿ-ում, որտեղ նրանց ցուցաբերվում է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն:
Մահացածներից մեկի ինքնությունը պարզվել է` ազգությամբ հայ, ՀՀ քաղաքացի, մյուսի ինքնությունը պարզվում է:
Ավտոբուսի վարորդին բժշկական կենտրոն տեղափոխելու անհրաժեշտություն չի առաջացել:
ՀՀ ՔԿ նախագահի հանձնարարությամբ` դեպքի առթիվ քննությունն իրականացվում է հատկապես կարեւոր գործերի քննության վարչության քննիչների կողմից: Այս պահին դեպքի վայրում շարունակում է աշխատել քննչական խումբը` փորձագետների հետ միասին, կատարվում է դեպքի վայրի զննություն, անհետաձգելի այլ քննչական գործողություններ:
Փորձագետները վերցրել են անհրաժեշտ փորձանմուշները եւ կատարվում է փորձաքննություն պայթյունի պատճառները պարզելու համար, որի արդյունքները պարզ կլինեն առաջիկա ժամերին:
Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում` դատապայթյունատեխնիկիական, դատակենսաբանական, դատաքիմիական, դատաբժշկական եւ այլն: Մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ: Պայթյունի պատճառների վերաբերյալ փորձագետների եզրակացության մասին լրացուցիչ հայտարարություն կտարածվի»:

СК Армении: Установлена личность одного из погибших в результате взрыва автобуса в Ереване
Установлена личность одного из погибших в результате взрыва в пассажирском автобусе №63, прогремевшего поздно вечером 25 апреля в Ереване. Он армянин по национальности, гражданин РА. Личность другого погибшего устанавливается. Об этом сообщила на своей странице в социальной сети Facebook советник главы Следственного комитета РА Сона Трузян.
«По последним данным, в следующем по маршруту №63 автобусе марки „Богдан” на момент взрыва, прогремевшего на улице Алабяна в Ереване, находились 10 человек: водитель автобуса и 9 пассажиров, двое из которых погибли на месте. Семеро человек с телесными повреждениями различной степени тяжести были доставлены в медцентр. Один из раненых – Артур Маркарян 1994 года рождения – выписался из больницы после оказания ему соответствующей медпомощи», – написала Сона Трузян.
Отмечается также, что 6 пострадавших – Асмик Мелконян(1963г.р.), Ануш Ехикян(1979 г.р.), Арутюн Терзян(1971 г.р.), Эдгар Гаспарян(2002 г.р.), Анаит Микаелян(2001 г.р.), Роланд Ходжаян(2001 г.р.) – находятся в республиканском медцентре «Армения», где им оказывается соответствующая медпомощь. Водителю автобуса госпитализация не потребовалась.
«По поручению главы Следственного комитета Армении, следствие по делу ведет Главное управление по расследованию особо важных дел СК. В данный момент на месте происшествия продолжают работать члены следственной группы вместе с экспертами, производится осмотр места происшествия, проводятся иные неотложные следственные действия.
Эксперты взяли необходимые образцы, проводится экспертиза для установления причин взрыва, результаты которой будут известны в ближайшие часы.
Назначен ряд экспертиз, в том числе судебная взрывотехническая, судебно-биологическая, судебно-химическая, судебно-медицинская. Проработаны рабочие версии, для проверки которых проводятся необходимые следственные действия», – отметила С.Трузян.