Պայթյունի  պահին ավտոբուսում գտնվել է 10 մարդ. նոր մանրամասներ
Քննաչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը Facebook-ի իր էջում գրել է. «Վերջին տվյալներով` Հալաբյան փողոցում թիվ 63 երթուղուն պատկանող «Bogdan» մակնիշի 4829Տ պ/հ ավտոբուսում պայթյունի պահին գտնվել է 10 մարդ` վարորդը եւ 9 ուղեւոր, որոնցից 2-ը տեղում մահացել են, իսկ 7 -ը տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոն: Վիրավորներից մեկը` 1994 թ. ծնված Արթուր Մարգարյանը, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
6 անձ` 1963 թ. ծնված Հասմիկ Սուրենի Մելքոնյանը, 1979 թ. ծնված Անուշ Արշալույսի Եղիկյանը, 1971 թ. ծնված Հարություն Նազարի Թերզյանը, 2002 թ. ծնված Էդգար Արայիկի Գասպարյանը, 2001 թ. ծնված Անահիտ Սարգսի Միքայելյանը, 2001 թ. ծնված Ռոլանդ Սուրիկի Խոջայանը գտնվում են «Արմենիա» ՀԲԿ-ում, որտեղ նրանց ցուցաբերվում է անհրաժեշտ բժշկական օգնություն:
Մահացածներից մեկի ինքնությունը պարզվել է` ազգությամբ հայ, ՀՀ քաղաքացի, մյուսի ինքնությունը պարզվում է:
Ավտոբուսի վարորդին բժշկական կենտրոն տեղափոխելու անհրաժեշտություն չի առաջացել:
ՀՀ ՔԿ նախագահի հանձնարարությամբ` դեպքի առթիվ քննությունն իրականացվում է հատկապես կարեւոր գործերի քննության վարչության քննիչների կողմից: Այս պահին դեպքի վայրում շարունակում է աշխատել քննչական խումբը` փորձագետների հետ միասին, կատարվում է դեպքի վայրի զննություն, անհետաձգելի այլ քննչական գործողություններ:
Փորձագետները վերցրել են անհրաժեշտ փորձանմուշները եւ կատարվում է փորձաքննություն պայթյունի պատճառները պարզելու համար, որի արդյունքները պարզ կլինեն առաջիկա ժամերին:
Նշանակվել են մի շարք փորձաքննություններ, այդ թվում` դատապայթյունատեխնիկիական, դատակենսաբանական, դատաքիմիական, դատաբժշկական եւ այլն: Մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ: Պայթյունի պատճառների վերաբերյալ փորձագետների եզրակացության մասին լրացուցիչ հայտարարություն կտարածվի»:

Advisor to the Chairman of RA Investigative Committee, Sona Truzyan published new details on the bus explosion on Halayan Street, Yerevan.
Truzyan wrote that according to recent data, 10 people including the driver were in the bus 63 (Bogdan) at the time of the explosion. 2 passengers died immediately, 7 were transported to the medical centre with different injuries. One of the injured, Arthur Margaryan, 1994 has been discharged from the hospital receiving corresponding medical treatment. The bus driver didn’t need to be transferred to the hospital.
As informs Truzyan, Hasmik Melkonyan, 1963, Anush Aghikyan, 1979, Harutyun Terzyan, 1971, Edgar Gasparyan, 2002, Anahit Mikayelyan, 2001, Roland Khojayan, 2001 are at “Armenia” Medical Centre.
According to Truzyan, one of the deceased was an Armenian citizen. The experts are working on identifying the other victim.
“The investigation team along with experts continues to work on the scene conducting scene investigations and other urgent operations.
The experts have taken necessary samples and are carrying out expertise to determine the causes of the explosion. The results of the expertise will be clear in the coming hours,” she wrote.
According to her, a number of examinations have been appointed. Investigative measures are undertaken to check the developed working hypothesis.