«Հրապարակ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ, եթե մինչ այս բնակիչը 1000 խմ-ի համար վճարում էր 156 հազար դրամ, այժմ կվճարի 146 հազար: Երեկ արդեն «Գազպրոմ-Արմենիան» գնի իջեցման հայտը ներկայացրել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնին` 146 հազար 700 դրամ ձևաչափով, սակայն 700-ը կիջնի սպասվող քննարկումների ընթացքում:
Ինչ վերաբերում է «այլ» սպառողներին` արդյունաբերություն, հիվանդանոցներ, էներգետիկա, որոնք 10 հազար խմ-ից ավելի են սպառում, նրանց համար գազի գինը 277 դոլարի փոխարեն կդառնա 258:
Ի դեպ, թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, առաջիկայում սպասվում է նաև էլեկտրաէներգիայի սակագնի իջեցում, այդ թվում և՝ շարքային սպառողի համար:

Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне было принято решение о снижении тарифа на газ также для рядовых потребителей. Если до этого население платило за 1000 куб м 156 тысяч драмов, то теперь будет платить 146 тысяч.
Как отмечает издание, компания «Газпром-Армения» вчера представила заявку о снижения тарифа в Комиссию по регулированию общественных услуг в размере 146 тыс. 700 драмов, однако снижение этих 700 произойдет в ходе ожидаемых обсуждений.
«Что касается "прочих" потребителей – промышленный сектор, больницы, энергетика – которые потребляют более 10 тыс. куб м, для них тариф на газ снизится с 277 долларов до 258. Кстати, как сообщают наши источники, в ближайшем будущем ожидается также снижение тарифов на электроэнергию, в том числе для рядовых потребителей», - пишет газета.