Հակառակորդը անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
Ապրիլի 26-ի լույս 27-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում գրանցվել է հրադադարի խախտման 18 միջադեպ: ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ:
ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները, ցուցաբերելով զսպվածություն, պատասխան գործողությունների են դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում և վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը:

Azerbaijani side committed 18 violations on the north-eastern section of the Armenian-Azerbaijani national border on the night of April 26-27, reports information and public relations department of the Ministry of Defense of Armenia.
According to the source, the adversary opened fire from weapons of different calibre towards Armenian positions.
Frontline unites of Armed Forces showing maximum restraint, resorted to retaliatory operation only in case of necessity. The Armenian side confidently controls the situation on the border.