Զինծառայողներին ուղղված օգնությունը փորձել իրականացնել սոցապնախարարության միջոցով. ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ
«Հարգելի հայրենակիցներ խնդրում ենք ձեզ այսուհետ զինծառայողներին և նրանց ընտանիքներին ուղված բոլոր տեսակի օգնությունները փորձել իրականացնել Սոցապ նախարարության միջոցով»,-այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր կա ստեղծված նաև համապատասխան հանձնաժողով: Կա հավասար բաշխելու խնդիր, դուք կարող եք անձամբ տալ ձեր օգնությունները, սակայն որպեսզի բոլորին հասնի, խնդրում ենք այդ հանձնաժողովի հետ համագործակցեք»,-գրել է նա:

Минобороны Армении просит при оказании помощи военнослужащим и их семьям сотрудничать со специальной комиссией
Пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян попросил соотечественников при оказании помощи военнослужащим и их семьям обращаться в министерство труда и социальных вопросов. Об этом Арцрун Ованнисян написал на своей странице в социальной сети Facebook.
«Дорогие соотечественники, просим Вас впредь адресованную военным и их семьям любую помощь попытаться оказывать посредством министерства труда и социальных вопросов», – отметил он, добавив, что для этого также сформирована соответствующая комиссия.