Առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ. ԼՂՀ ՊՆ
Չնայած մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, բայցևայնպես, առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր:Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող քայլերին և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են դիմելու համապատասխան միջոցների: Այս պահի դրությամբ հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտումներ գրեթե չկան:
Իրադրությունն ամբողջությամբ գտնվում է ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների աչալուրջ վերահսկողության տակ», -ասված է ԼՂՀ ՊԲ հաղորդագրության մեջ::

Concentration of Azerbaijani forces observed
Although the verbal ceasefire agreement was mainly maintained on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of May 1-2, concentration and active movement of the Azerbaijani forces was observed on different parts of the line, reports NKR Defense Army press service.
“Defense Army frontline units follow the further moves of the Azerbaijani forces and are ready to resort to appropriate operations if necessary. At this point, no violation is observed on the Line of Contact.
Defense Army frontline units completely control the situation on the line,” reads Defense Army statement.