Առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ. ԼՂՀ ՊՆ
Չնայած մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը, բայցևայնպես, առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվում է հակառակորդի զինուժի կուտակումներ ու ակտիվ տեղաշարժեր:Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկվող քայլերին և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են դիմելու համապատասխան միջոցների: Այս պահի դրությամբ հակամարտ զորքերի շփման գծում կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտումներ գրեթե չկան:
Իրադրությունն ամբողջությամբ գտնվում է ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների աչալուրջ վերահսկողության տակ», -ասված է ԼՂՀ ՊԲ հաղորդագրության մեջ::

Минобороны НКР: На линии соприкосновения замечены скопления и активные передвижения ВС Азербайджана
Несмотря на то, что в ночь с 1 на 2 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в основном соблюдалась договоренность о прекращении огня, на различных направлениях передовой линии наблюдаются скопления и активные передвижения ВС Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
«Передовые военные части Армии обороны следят за шагами, предпринимаемыми азербайджанскими ВС, и в случае необходимости готовы прибегнуть к соответствующим мерам. На данный момент на линии соприкосновения войск нарушений договоренности о прекращении огня практически нет.
Ситуация полностью находится под бдительным контролем передовых подразделений Армии обороны НКР», – говорится в сообщении.