ԼՂՀ վարչապետի խոսնակ. Դպրոցական դասերը հետաձգելու ոչ մի պլան չկա
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ դպրոցական դասերը հետաձգելու ոչ մի պլան չկա, զուր եք ադրբեջանցիների ջրաղացին ջուր լցնում»,-այս մասին հայտարարել է ԼՂՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Արտակ Բեգլարյանը՝արձագանքելով տարածված խոսակցություններին:
Նա նշել է, որ դասերը սովորական ռեժիմով ընթանալու են մինչև կիսամյակի վերջ, և ոչ մի վտանգ էլ չկա, որը կստիպեր կառավարությանը կանխարգելիչ քայլեր ձեռք առնել:
«Խնդրում և պահանջում եմ անհիմն ու չճշտված տեղեկատվություն չտարածել, ժողովուրդ ջան»,-ֆեյսբուքյան իր էջում  գրել է նա:

Занятия в школах Нагорно-Карабахской Республики не будут перенесены из-за ситуации на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск. Об этом сообщил пресс-секретарь премьер-министра НКР Артак Бегларян на своей странице в социальной сети Facebook.
По его словам, занятия в школах будут продолжаться до конца полугодия в обычном режиме. Артак Бегларян добавил, что какой-либо опасности, которая заставила бы правительство предпринять превентивные меры, нет.
«Прошу и требую не распространять безосновательную и непроверенную информацию», – подчеркнул Бегларян.