Աշխարհահռչակ երաժիշտ, System of a Down Սերժ Թանկյանը նոր երգ է նվիրել Արցախին, որի պրեմիերան կայացել է RollingStone.com-ում: Այս մասին տեղեկանում ենք երգչի ֆեյսբուքյան էջից:
«Մի քանի օր առաջ ես ոգեշնչվեցի և երգ գրեցի արցախցիների մասին: Դրանից հետո մենք նկարահանեցինք տեսահոլովակ, որի պրեմիերան կայացավ RollingStone.com-ում: Ես շատ շնորհակալ եմ սրա համար: Հատուկ շնորհակալություն Ռենդ Քորթնիին ամեն ինչ շատ արագ կազմակերպելու համար»,- գրել է Թանկյանը:
RollingStone.com-ում Սերժ Թանկյանը գրել է. «Ես չեմ հավատում պատերազմներին, սահմաններին, բայց խորապես հավատում եմ ինքնորշման իրավունքին և առանց ճնշումների կյանքին: Հետևաբար ժամանակն է, որպեսզի աշխարհը ճանաչի Արցախի Հանրապետությունը»:

Всемирно известный рок-музыкант, вокалист группы System of a Down (SOAD) Серж Танкян написал новую песню, посвященную Арцаху. Об этом Танкян сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
«Несколько дней назад меня посетило вдохновение, и я написал песню о жителях Арцаха. После этот мы сняли клип и представили его на сайте RollingStone.com. Я очень благодарен за это», – написал музыкант.
«Я не верю в войны и границы, но я глубоко верю в право на самоопределение и жизнь без угнетения. Соответственно, пришло время, чтобы мир признал Республику Арцах», – написал Танкян на сайте RollingStone.com.