ԼՂՀ ԱԳ նախարարը դրական է գնահատել Հայ Դատի կառույցների հետևողական ջանքերը
Այսօր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը Ստեփանակերտում կայացած Հայ Դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների խորհրդաժողովի մասնակիցների հետ հանդիպմանը դրական է գնահատել Հայ Դատի կառույցների հետևողական ջանքերը՝ ուղղված Արցախի շահերի պաշտպանությանը և խթանմանը։
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ իր խոսքում ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը ներկայացրել է ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ դեմ սանձազերծված լայնածավալ ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակը։
Կարեն Միրզոյանը նաև անդրադարձել է ԼՂՀ միջազգային ճանաչման գործընթացին, տարբեր բնագավառներում միջազգային համագործակցության հաստատմանը և զարգացմանը։
Այնուհետև Կարեն Միրզոյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին ԼՂՀ արտաքին քաղաքական խնդիրների, տարածաշրջանային զարգացումների, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք համագործակցության վերաբերյալ։

NKR Foreign Minister met with representatives of the Hay Dat Committees and Offices
Foreign Minister of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan met on May 9 with the participants of the congress of the representatives of the Hay Dat Committees and offices, Artsakh Foreign Ministry reports.
The NKR Foreign Minister briefed on the situation created in the peaceful settlement process of the Azerbaijani-Karabakh conflict as a result of the large-scale military aggression unleashed by Azerbaijan against the NKR in early April.
Karen Mirzoyan touched upon the process of the international recognition of the NKR, the establishment and development of international cooperation in various fields. The NKR Foreign Minister positively assessed the consistent efforts of the Hay Dat institutions aimed at protecting and promoting the interests of Artsakh.
Later on, Karen Mirzoyan answered to the questions of the participants on foreign policy issues, regional developments and Armenia-Artsakh-Diaspora cooperation, reads the statement.