Մայիսի 27-ին մայրաքաղաքի 12 վարչական շրջաններում Վերջին զանգի միջոցառումները պաշտաճ կազմակերպելու նպատակով համայնքների ղեկավարներին, կրթության, ինչպես նաև մշակույթի վարչություններին հանձնարարվել է համապատասխան աշխատանքներ տանել և զեկուցել ընթացքի մասին:
Քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ հանձնարարվել է հատուկ խստացված հսկողություն սահմանել դպրոցներում ուսումնական տարվա ավարտի առիթով դրամահավաքության հնարավոր դեպքերը բացառելու նպատակով:
Քաղաքապետարանում այսօր կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ նաև ընդգծվել է, թե «նման որևէ դեպք հայտնաբերելու դեպքում պատասխանատուները խստագույնս կպատժվեն»:

В школах Армении Последний звонок в этом году прозвенит 27 мая
С целью должной организации мероприятий Последнего звонка 27 мая руководителям административных районов Еревана, управлению общего образования, а также управлению культуры, мэр армянской столицы Тарон Маргарян  поручил провести соответствующие работы и докладывать о ходе работ. Об этом сообщает пресс-служба мэрии Еревана.
Тарон Маргарян поручил установить строгий контроль в школах с целью исключения возможных случаев сбора денег в связи с окончанием учебного года.
Мэр Еревана также подчеркнул, что при выявлении подобных случаев ответственные лица будут строго наказаны.