Կայացել է Բակո Սահակյան-Անջեյ Կասպշիկ հանդիպումը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 10-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկին:
Արցախի նախագահի լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ վաղը, մայիսի 11-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի ուժեղացված դիտարկում է անցկացնելու ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի հյուսիս-արևմտյան ուղղությամբ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի ներկայացուցիչ Թոմաս Լենկը /Գերմանիա/։

Artsakh President receives personal representative of the OSCE chairman-in-office
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on May 10 personal representative of the OSCE chairman-in-office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, Information department of the Artsakh President’s office reports.
According to the released statement, the meeting addressed a number of issues related to the situation along the Contact line between Nagorno Karabakh and Azerbaijan armed forces.
To remind, earlier Panorama.am reported that The OSCE Mission in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, would conduct reinforced monitoring of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the north-western direction of Talish village, Martakert region on May 11.
NKR authorities have expressed their readiness to assist in conducting the monitoring and to ensure the security of the OSCE Mission members.