Բակո Սահակյանը կարևորել է Արցախում ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների համաժողովի անցկացումը
Տիգրանակերտի հնագիտական թանգարանում ՀՅԴ Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի և տարածաշրջանային հանձնախմբերի ու գրասենյակների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը կարևորել է Արցախում ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների համաժողովի անցկացումը:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ այսօրվա հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանն արժևորել է ՀՅԴ Հայ դատի գործունևթյունը Հայոց ցեղասպանության, Արցախի հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացման, համահայկական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Artsakh Republic President, Bako Sahakyan met with representatives of Hay Dat Central Council, regional committees and offices on May 10 at Tigranakert archaeological museum, reports the Central Information Department of the Office of the President.
According to the source, a wide range of issues related to Artsakh's domestic and foreign policy, the Motherland-Diaspora ties, the large- scale military operations launched by Azerbaijan from April 2 to 5 and their consequences, as well as current regional developments were discussed during the meeting.
President Sahakyan appreciated the activity of Hay Dat in objective presentation of the Armenian Genocide, the Artsakh cause and solution of the issues of pan-Armenian significance.
Bako Sahakyan welcomed holding the conference of the ARF Hay Dat committees and offices in Artsakh underlining the unique importance of the event.