Արդեն 20 տարի է՝ Հայաստանում գործում է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» Ընկերությունը` աշխարհում ոչ ալկոհոլային զովացուցիչ ըմպելիքներ արտադրող խոշորագույն ընկերություններից մեկի մասնաճյուղը, որն առաջարկում է ըմպելիքների մեծ ընտրանի:
Ընկերության մամուլի բաժնի տեղեկացմամբ, մայիսի 10-ին՝ Ընկերության 20-ամյա գործունեությանը նվիրված պաշտոնական միջոցառման ընթացքում, «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունն ամփոփել է նախորդ տարիներին ծավալած գործունեությունն ու արձանագրած ձեռքբերումները:
««Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» ընտանիքի կարևոր անդամն է, և հպարտ ենք Հայաստանում մեր թիմի հաջողություններով: Մասնագետների ջանքերի շնորհիվ` «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության արտադրած ըմպելիքներն աչքի են ընկնում միջազգային լավագույն չափանիշներին համապատասխանող որակով: Այս տարի ուրախ ենք նշել մեր հայաստանյան մասնաճյուղի զարգացման պատմության 20-ամյա հոբելյանը: Սպասում ենք նորանոր ձեռքբերումների»,-ելույթում նշել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» Խմբի տարածաշրջանային տնօրեն Քիթ Սանդերսը:
Իր հերթին «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության գլխավոր տնօրեն Սայյորա Այուպովան ընդգծել է, որ 20 տարվա ընթացքում հիմնական 3 ոլորտ են թիրախավորել՝ գործունեության կայուն զարգացումը, մրցունակ ընկերության կայացումը, ինչպես նաև համայնքների զարգացման մեջ ներդրումների միջոցով հասարակության լիարժեք անդամ դառնալը:
«Մեր Ընկերության հաջողության հիմքում մեր կադրերն են ու այն գործունեությունը, որ ծավալել ենք տարիների ընթացքում: Մեր աշխատակիցները մեր հիմնական հարստությունն են, ավելին, մոտ11.000 մատակարարի հետ համատեղ աշխատանքն էլ հիմք է դարձել հետագա զարգացման համար»,-ավելացրել է նա՝ ընդգծելով, որ Ընկերությունը հաճախակի աշխատանքի է վերցնում բուհերի շրջանավարտների և հետագայում վերապատրաստում նրանց:
Անցած 20 տարվա ընթացքում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության ներդրումային փաթեթը կազմել է մոտ 21.5 միլիարդ դրամ, ստեղծվել է ավելի քան 300 աշխատատեղ: Հաջողակ բիզնես գործունեությանը զուգահեռ, «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունն իրականացրել է կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության բազմաթիվ ծրագրեր: Ջրային ռեսուրսների կառավարումը, էներգիայի խնայողությունը և կլիմայի պաշտպանությունը, համայնքների և երիտասարդության զարգացումը, առողջ և ակտիվ ապրելակերպի խթանումն Ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտի առանցքային ուղղություններից են:
«Լինելով Հայաստանում առաջին միջազգային ներդրողներից` «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը, անշուշտ, էական դերակատարություն է ունեցել երկրի տնտեսական զարգացման գործում: Մուտք գործելով հայկական շուկա` «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը ներդրել է միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին համապատասխանող բիզնես մշակույթ և գործելաոճ: Շնորհավորում եմ անցած 20 տարվա ընթացքում գրանցած հաջողությունների համար և ապագայում նորանոր ձեռքբերումներ մաղթում»,- ասել է ՀՀ-ում Հունաստանի դեսպան Իոաննիս Տայիսը:
Միջոցառման ընթացքում Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը հատուկ մրցանակ է հանձնել Ընկերության գլխավոր տնօրեն Սայյորա Այուպովային` նշելով 20-ամյա պատմության ընթացքում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում Ընկերության ներդրումը:
Միջոցառմանը հյուրընկալվել էին Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանը, ՀՀ կառավարության, դիվանագիտական առաքելությունների, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ» Խմբի այլ երկրների մասնաճյուղերի ղեկավարներ և բազմաթիվ գործընկերներ: Ներկաները բարձր են գնահատել Ընկերության 20-ամյա գործունեությունը` կարևորելով Հայաստանի տնտեսության զարգացման գործում ունեցած ավանդը:

Компания «Coca-Cola Hellenic Армения» празднует 20-летие: новая бизнес-культура и развитие корпоративной соцответственности
Компания «Coca-Cola Hellenic Армения» празднует 20-летие, и на состоявшемся 10 мая торжественном мероприятия по этому случаю были подведены итоги ее деятельности на армянском рынке за все эти годы, отмечены зафиксированные достижения.
Региональный директор «Coca-Cola Hellenic Group» Кит Сандерс в своем выступлении отметил, что «Coca-Cola Hellenic Армения» является важным членом «семьи Кока-Кола» и что они гордятся успехами работающей в РА команды.
По его словам, благодаря усилиям специалистов «Coca-Cola Hellenic Армения» продукция компании отличается качеством, соответствующим наилучшим международным стандартам.
«Мы рады праздновать 20-летний юбилей развития нашего армянского филиала. Ждем новых достижений», – сказал Кит Сандерс.
В свою очередь генеральный директор «Coca-Cola Hellenic Армения» Сайора Аюпова отметила, что за эти 20 лет приоритетными направлениями были стабильное развитие, повышение конкурентоспособности компании и ее становление полноценной частью армянского общества посредством инвестиций в общины.
«Залогом успеха нашей компании служат ее кадры и деятельность, которую мы развернули за все эти годы. Наши сотрудники – наше основное богатство, более того, наша совместная работа с порядка 11 000 поставщиками стала основой дальнейшего развития», – заявила С. Аюпова, подчеркнув, что компания часто нанимает на работу выпускников вузов, занимается повышением их квалификации.
Объем инвестиций компании «Coca-Cola Hellenic Армения» за эти годы составил свыше 21.5 млрд. драмов, созданы сотни рабочих мест, были осуществлены многочисленные программы корпоративной социальной ответственности в сферах управления водными ресурсами, энергосбережения, защиты климата, развития общин, работы с молодежью, стимулирования здорового образа жизни и др.
Посол Греции в Армении Иоаннис Таис, поздравляя компанию с юбилеем и желая дальнейших успехов, отметил, что «Coca-Cola Hellenic Армения» сыграла существенную роль в деле экономического развития республики, внедрила на армянском рынке соответствующую самым высоким международным нормам бизнес-культуру.
В ходе мероприятия председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян вручил гендиректору «Coca-Cola Hellenic Армения» Сайоре Аюповой специальную награду, подчеркнув многолетний вклад компании в сферу развития корпоративной социальной ответственности.
На мероприятии присутствовали также посол США в Армении Ричард Миллс, представители правительства РА, различных дипмиссий, общественных организаций, руководители региональных филиалов «Coca-Cola Hellenic Group», партнеры компании.
Отметим, Coca-Cola Hellenic Bottling Company Армения (Coca-Cola Hellenic Армения) является одной из крупнейших компаний по производству безалкогольных напитков и является франчайзинговой компанией «The Coca-Cola Company». В частности, компания входит в состав Coca-Cola Hellenic Group – одной из крупнейших по разливу продукции The Coca-Cola Company в мире, а также самой большой в Европе. Операции Coca-Cola Hellenic Group охватывают 28 стран, обслуживают более 581 млн. человек. «Coca-Cola Hellenic Армения» обслуживает около 3 млн. человек. Компания не только занимается производством, импортом и распространением уникального портфеля качественной брендовой продукции, но и демонстрирует лидерство в сфере корпоративной социальной ответственности. «Coca-Cola Hellenic» начала свою деятельность в Армении в 1995 году, завод находится в Ереване и обслуживает не только столицу, но и все регионы республики. В компании работают около 330 человек, осуществляется совместная работа с порядка 11000 поставщиками, которые сбывают продукцию потребителям.