ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե ինչպիսի դիրքորոշում ունի կառավարությունը թուրքական ապրանքների՝ Հայաստան ներմուծման հարցի վերաբերյալ, ասաց, թե կառավարությունը որևէ նման խնդիր չի դրել:
«Մենք ուղղակի հետևողական ենք սննդի և նման ապրանքների առկայությանը սահմանի վրա, պատկան մարմինները ստուգում են որակը, և որևէ նպատակային խնդիր չունենք»,- նշեց վարչապետը:
Հարցին, թե թուրքական ապրանքը ներմուծելու՝ քաղաքական նպատակներով սահմանափակելու խնդիր չեն տեսնում, Հովիկ Աբիրահամյանը պատասխանեց. «Նման հայտարարություն կառավարությունը դեռ չի արել»:

О. Абраамян: Правительство Армении не рассматривало вопроса об импорте турецких товаров
Правительство Армении не рассматривало такого вопроса. Об этом заявил премьер-министр Армении Овик Абраамян в ответ на вопрос журналистов, какова позиция правительства РА по вопросу импорта в республику турецких товаров.
По словам Овика Абраамяна, компетентные органы последовательны в вопросе проверки качества этих товаров на границе.
Что же касается вопроса, не видит ли он необходимости в ограничении импорта турецких товаров по политическим соображениям, Овик Абраамян сказал: «Правительство не выступало с подобным заявлением».