Հակառակորդը հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ. ՀՀ ՊՆ
10:21 13/05/2016
Մայիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ՀՀ զինված ուժերը վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և վստահորեն իրականացնում են առաջադրված խնդիրները:

Минобороны Армении: ВС Азербайджана ночью открывали беспорядочный огонь по армянским позициям на госгранице
В ночь с 12 на 13 мая на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы азербайджанская сторона продолжила беспорядочные обстрелы в направлении армянских позиций из стрелкового и снайперского оружия различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
«ВС Армении контролируют ситуацию на границе и с уверенностью выполняют поставленные перед ними задачи», – говорится в сообщении.