Մայիսի 13-ի կեսօրից հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարվածությունը պահպանվել է նաև մայիսի լույս 14-ի գիշերը: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Ըստ աղբյուրի, հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով 60 (53 արկ), 82 (142 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 (30 արկ) ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (30 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային ծանր վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Հովհաննես Էդուարդի Պողոսյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Karabakh serviceman wounded from adversary fire
From afternoon May 13 till the night of May 14 tensions maintained on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan, NKR Defense Army reports.
According to the source, the adversary continued violating the arrangement to cease the fire using 60 mm (53 shells), 82 mm (142 shells) mortars, AGS-17 (30 shells), RPG-7 type (2 shells) grenade launchers as well as ZU-23-2 anti-aircraft auto cannon (30 shots).
In the result of the Azerbaijani violation of the ceasefire arrangement, Karabakh servicemen Hovhannes Eduard Poghosyan, 1995, received gunshot wound in the combat position of the Defense Army military unit located in northern direction.
NKR defense Army Advanced Detachment took up retaliatory actions and suppressed the adversary’s activity, reads the statement.