Գերմանացի գործարարները մտադիր են Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնել
Գերմանիայի բնության պահպանության միության նախագահ Օլաֆ Չիմպկեի գլխավորած պատվիրակության կազմում Հայաստան ժամանած գերմանացի մի խումբ գործարարներ նպատակն ունեն նոր կապեր հաստատել հայ գործընկերների հետ: Այս մասին ՀՀ վարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Օլաֆ Չիմպկեն: Նա նշել է, որ գործարարների նպատակն է  իրականացնել նաև ներդրումային ծրագրեր:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կարևորել է Գերմանիայի հետ տնտեսական հարաբերությունների զարգացումն ու բնապահպանության ոլորտում արդյունավետ համագործակցությունը:
Կառավարության ղեկավարը ողջունել է գերմանացի գործարարների նախաձեռնությունը և նշել, որ տնտեսության տարբեր ճյուղերում Հայաստանն ունի հեռանկարային ծրագրերի իրականացման լավ հնարավորություններ, այդ թվում՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:

A number of German entrepreneurs from the delegation of Chief Executive at Nature and Biodiversity Conservation Union, Olaf Tschimpke intend to establish new relationships with their Armenian partners, Olaf Tschimpke told the Prime Minister of Armenia.
Tschimpke noted that the entrepreneurs are also planning to implement investment programs.
Prime Minister, Hovik Abrahamyan highlighted the importance of development of economic relations and efficient environmental cooperation.
The Prime Minister welcomed the initiative of German entrepreneurs noting that there are all the necessary opportunities in Armenia for implementing long-term projects.