Հռոմը հարյուրավոր հուշարձանների վերականգնման համար հովանավորներ է փնտրում
Հռոմը հովանավոր է փնտրում հարյուրավոր հուշարձանների վերականգնման և պահպանման համար,- Associated Press-ին հղում անելով գրում է «Գազետա.ռու»-ն:
Քաղաքային իշխանությունները շնորհակալություն են հայտնել նրանց, ովքեր արդեն իրենց օգնում են ֆինանսական հարցերում: Օրինակ Fendi ընկերությունը հովանավորել է վերականգնել մի քանի հայտնի շատրվաններ, այդ թվում նաև Տրևի շատրվանը: Իսկ Bulgari ընկերությունը ֆինանսավորում է Իսպանական աստիճանների վերականգնումը:
Աղբյուրը գրում է, որ օգնությունը դեռևս անբավարար է, և Հռոմի իշխանությունները արշավ են թողարկել «100 առաջարկներ հովանավորներին», որտեղ ընդգրկել են բոլոր այն նախագծերը, որոնց վերականգնման համար անհրաժեշտ է հովանավորներ գտնել:

«100 предложений для патронов»: Рим ищет спонсоров для восстановления памятников и статуй
Рим ищет спонсоров для восстановления и поддержания сотен памятников, статуй, археологических комплексов и исторических палаццо. Об этом сообщает «Газета.ру».
Городские власти поблагодарили тех, кто уже помогает им с финансированием. К примеру, компания Fendi спонсировала реставрацию нескольких известных фонтанов, в том числе фонтана Треви, а компания Bulgari финансирует работы по восстановлению Испанской лестницы.
Однако помощи по-прежнему недостаточно. Во вторник римские власти запустили кампанию «100 предложений для патронов». В этот список вошли проекты, на которые необходимо найти спонсоров. Ими могут выступить и компании, и простые граждане.
В частности, перечень включает фонтаны рядом с Пантеоном, на площади Пьяцца Навона, в парке Вилла Боргезе. В 2015 году сообщалось об открытии фонтана Треви после ремонта стоимостью €2 млн.