ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Թբիլիսիում մասնակցում է «Վրաստանի պաշտպանության և անվտանգության համաժողով» ամենամյա բազմազգ հանդիպմանը: Պատվիրակության կազմում է նաև ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էնրիկո Ապրիամովը:
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, համաժողովի մեկնարկը տրվել է մայիսի 25-ին և շարունակվելու է նաև մայիսի 26-ին:
Համաժողովի ընթացքում Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումներ է ունեցել Վրաստանի և այլ գործընկեր պետությունների ռազմական գերատեսչությունների պաշտպանական քաղաքականության ոլորտի ղեկավարների հետ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալն էլ հանդիպել է Վրաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Վախթանգ Կապանաձեի հետ: Հանդիպումների օրակարգում եղել է գործընկեր պետությունների հետ երկկողմ պաշտպանական համագործակցության և միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցերը:

Делегация Минобороны Армении участвует в Конференции по обороне и безопасности Грузии
Возглавляемая первым заместителем министра обороны Армении Давидом Тонояном делегация принимает участие в проходящей в Тбилиси ежегодной многонациональной встрече «Конференция по обороне и безопасности Грузии». Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В составе армянской делегации – первый заместитель начальника Главного штаба ВС РА, генерал-лейтенант Энрико Априамов. Конференция стартовала  25 мая и продолжится также  26 мая.
В ходе конференции Давид Тоноян провел встречи с руководителями сферы оборонной политики военных ведомств Грузии и других стран. Первый заместитель начальника ГШ ВС РА Энрико Априамов встретился с начальником Генштаба ВС Грузии, генерал-майором Вахтангом Капанидзе.
В повестке дня встреч были вопросы, касающиеся развития оборонного сотрудничества со странами-партнерами, региональной и международной безопасности.