Սոցնխարարությունից հերքում են. Արտեմ Ասատրյանը Հյուսիսային պողոտայում շքեղ բնակարան չի գնել. «Ժողովուրդ»
Վերջին օրերին համառ լուրեր են շրջանառվում այն մասին, որ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը Հյուսիսային պողոտայում բավականին շքեղ բնակարան է գնել, և այժմ ընթանում են վերանորոգման աշխատանքները։ Այս լուրերը առանձնահատուկ հմայք են ստանում ՀՀ կառավարության կոռուպցիայի դեմ ծավալած անողոք պայքարի շրջանակներում։
«Ժողովուրդ»-ը լուրերի իրականությանը համապատասխանել-չհամապատասխանելու հարցը ճշտելու համար դիմեց ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հասարակության հետ կապերի բաժին, որտեղից մեզ պատասխանեցին. « Տեղեկատվությունը չի համապատասխանում իրականությանը»։
«Դե, իհարկե, մեր պաշտոնյաները մի վատ սովորություն ունեն. Իրենց գույքն ու բիզնեսները գրանցում են մերձավորներից մեկի անունով, ուստի իրավաբանորեն որևէ մեկին պատկանող գույքի մասին ճշգրիտ ինֆորմացիա հրապարակելն ուղղակի անհնար է։ Օրինակ՝ լուրեր կան, որ Արտեմ Ասատրյանի տան վերանորոգումն իրականացնում է նրա ղեկավարած գերատեսչության ԾԻԳ-ը»,-գրում է թերթը։

Информация о приобретении Артемом Асатряном недвижимости на Северном проспекте не соответствует действительности – Минтруда
В последние дни муссируются слухи о том, что министр труда и по социальным вопросам Артем Асатрян приобрел довольно роскошную квартиру на Северном проспекте, в которой сейчас выполняются ремонтные работы. Как отмечает издание, эти сведения примечательны особенно на фоне объявленной правительством Армении беспощадной борьбы с коррупцией.
Корреспондент газеты, чтобы уточнить достоверность этих сведений, обратился в пресс-службу министерства труда и социальных вопросов, где ответили: «Эта информация не соответствует действительности».
«Конечно, наши чиновники имеют плохую привычку – они, как правило, регистрируют свое имущество и бизнес на имена близких людей, посему публикация точной информации о чьем-либо имуществе юридически практически невозможна. К примеру, по нашим сведениям, ремонтом квартиры министра занимается одно из подведомственных ему ОРП», - пишет «Жоховурд».