Հովհաննես Հովսեփյանի  նշանակումից հետո  հարկային ծառայությունում «անգործություն» է տիրում. «Ժողովուրդ»
09:50 31/05/2016
Հովհաննես Հովսեփյանի նշանակումից հետո հարկային ծառայությունում «անգործություն» է տիրում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Հովհաննես Հովսեփյանի  ՀՀ պետական  եկամուտների  կոմիտեի նախագահ  նշանակվելուց հետո  հարկային ծառայության  շարքերում  մի տեսակ «անգործություն» է տիրում։
«Բանն այն է,  որ հարկային ծառայության  աշխատակիցների հիմնական «գործերից»  մեկը տնտեսվարողների մոտ  ստուգումներ անցկացնելն է։  Սակայն Հովսեփյանի նշանակվելուց հետո, այնպես ասած, «շարքային» ստուգումների հանձնարարականների  թիվը  կտրուկ պակասել է։  Եվ հարկայինի տեսուչները  չգիտեն ինչով զբաղվեն։  Իհարկե, այդ պարապուրդը չի վերաբերում  խոշոր ձեռնարկություններում նախատեսված  ստուգումներին, դրանք սովորականի պես  շարունակվում են։
Փոխարենը  փոքր և միջին  ձեռնարկությունների դեպքում  մի տեսակ  «զինադադար» է։  Եվ հիմա  հարկային ծառայությունում  աշխատակիցները փորձում են հասկանալ, նման մոտեցումը  ժամանակավո՞ր բնույթ է  կրում, թե՞ հետայսու այդպես է լինելու»,-գրել է թերթը:

«Жоховурд»: После назначения Овсепяна главой Комитета госдоходов сотрудники налоговой службы оказались в вынужденном простое
11:27 31/05/2016
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что после назначения Ованнеса Овсепяна председателем Комитета государственных доходов Армении в налоговой службе царит какая-то «атмосфера бездействия».
«Дело в том, что одной из основных "дел" сотрудников налоговой службы  является проведение проверки у хозяйствующих субъектов. Однако после назначения Овсепяна количество поручения о проведении так называемых "рядовых" проверок резко сократилось. Посему налоговые инспектора просто не знают, чем заниматься. Конечно, этот простой не касается проверок, предусмотренных в крупных предприятиях, поскольку они продолжаются как обычно.
Вместо этого, в случае малых и средних предприятий, как бы объявлен "режим перемирия". Сейчас сотрудники налоговой службы пытаются понять, является ли такой подход временным или он продолжится и в дальнейшем», - пишет издание.