Օսկանյանի կուսակցության համագումարին քաղաքական ուժեր չեն հրավիրվելու. «Հրապարակ»
Վարդան Օսկանյանի նորաստեղծ «Համախմբում» կուսակցության համագումարը, որը տեղի կունենա հունիսի 17-ին, լրագրողների համար լինելու է բաց:
«Սակայն քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ չեն հրավիրվի. համագումարը հիմնադիր է, առավելաբար քննարկվելու են կուսակցական, կառուցվածքային` ներքին խնդիրներ, ուստի անհրաժեշտ չհամարեցինք այլ ուժերին հրավերներ ուղարկել: Դահլիճն էլ, որում տեղի կունենա համագումարը, կարող է տեղավորել ընդամենը 300 մարդ»,- ասել է կուսակցության «Հրապարակ»-ի  աղբյուրը:
Հարցին՝ քանի՞ անդամ ունի կուսակցությունն այս պահին, թերթի զրուցակիցն ասել է. «Ստույգ ասել հնարավոր չէ, գործընթացը դեռ ընթանում է, կառույցները ձևավորվում են»:

«Грапарак»: На съезд партии Осканяна не собираются приглашать представителей других политических сил
Газета «Грапарак» пише со ссылкой на свои источники, что съезд новой партии экс-министра иностранных дел Армении, депутата парламента Армении Вардана Осканяна «Единение», который состоится 17 июня, будет открыт для журналистов.
«Однако на съезд не приглашены представители политических сил. Это учредительный съезд, на котором будут обсуждаться преимущественно партийные, структурные и внутренние вопросы. Посему, мы не сочли необходимым пригласить представителей других политических сил. Кроме того, зал, в котором будет проходить съезд, вмещает всего 300 человек», - сообщил источник издания.
На вопрос, сколько человек состоит в новой партии, собеседник газеты заявил: «Нельзя сказать точно, поскольку все еще формируются партийные структуры и процесс не завершен».