«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը երեխաների կողքին է նաև  Հունիսի 1-ին
«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Բոթլինգ Քամփնի Արմենիա» Ընկերությունը շնորհավորում է Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրն ու խոստանում հետագայում էլ շարունակել լինել նրանց կողքին:
Տարիներ շարունակ ընկերությունն այս օրը տարբեր միջոցառումներ է նախաձեռնում՝ փոքրիկների տոնն ավելի հետաքրքիր դարձնելով:
«Բիզնես գործունեությունից բացի, մշտապես կարևորում ենք հայ հասարակության կյանքին «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության ակտիվ մասնակցությունը: Այսօր, սովորույթի համաձայն, մեր գործընկերների հետ մի շարք միջոցառումներ ենք նախաձեռնել, որոնք այս գեղեցիկ օրն ավելի տոնական կդարձնեն թե Երևանում, թե մարզերում բնակվող երեխաների համար»,- նշել է Ընկերության գլխավոր տնօրեն Սայյորա Այուպովան:
Ընկերությունից տեղեկացնում են, որ միջոցառումների շարքը մեկնարկել է դեռ մայիսի 29-ին՝ Հյուսիսային պողոտայում բացօթյա համերգով և մուլտֆիլմերի հերոսների մասնակցությամբ բարեգործական ակցիայով: Այն ուղղված էր աջակցելու սոցիալապես անապահով երեխաների ընտանիքներին:
Այսօր՝ հունիսի 1-ին, «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունն այլ միջոցառումների էլ է մասնակցում: Մասնավորապես, մի շարք գործընկեր սուպերմարկետներում երեխաների համար հյութերի և կոնֆետների հյուրասիրություն է կազմակերպվել, նրանց նաև նվերներ են բաժանվելու:
Ընկերությունն այս տարի կրկին աջակցում է գործընկեր «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության՝ 200 երեխաների համար կազմակերպած տոնական միջոցառմանը՝ տրամադրելով զովացուցիչ ըմպելիքներ և բնական հյութեր։ Քաղաքապետարանի հարևանությամբ գտնվող Մանկական այգում էլ երեխաներին տոնական միջոցառում, համերգ և խաղեր են սպասվում, իսկ մինչ այդ կենտրոնական փողոցներում փոքրիկներին Ընկերության աջակցությամբ հյութեր և պաղպաղակ կբաժանեն:
Մայրաքաղաքից բացի, միջոցառումներ են սպասվում նաև մարզերի փոքրիկ բնակիչներին: Ծաղրածուների և մուլտֆիլմների հերոսների մասնակցությամբ, ինչպես նաև կոնֆետների և հյութերի հյուրասիրությամբ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության աջակցությամբ միջոցառում կկազմակերպվի Արմավիրի Գայ գյուղում: Մոտ 800 երեխայի համար նախատեսված ևս մեկ միջոցառում էլ կկայանա Ծաղկաձորի կենտրոնում: Այդտեղ Երևանից և մարզերից ժամանած 6-13 տարեկան երեխաների համար պարի փառատոնից հետո կկազմակերպվի հյուրասիրություն:

Coca-Cola Hellenic Armenia Company organizes a number of events on the occasion of International Children’s day
Coca-Cola Hellenic Bottling Company Armenia congratulates all children on their special day and promises to continue supporting them in future, reads the release issued by the company.
Over the years the Company organizes a number of events on this occasion, making the holiday even more special for the little ones, it further says.
“Apart from the business activity, we have always prioritized our involvement in the life of the Armenian Community. Today, as usual, together with our partners we have organized a number of events, which will make this beautiful day more festive both for children living in Yerevan and the regions” Sayyora Ayupova, General Manager of Coca-Cola Hellenic Armenia said.
The series of the events was launched on May 29, with an open air children’s concert, and a festive event with participation of famous cartoon characters. This charitable event was aimed at supporting children from vulnerable families.
Today, on the 1st of June, Coca-Cola Hellenic Armenia is participating in a number of other activities. In particular, organizing juice and candy as well as presents giveaway with some of its partnering supermarkets.
This year, as usual, the Company will support its long term partner ORRAN charitable organization, providing soft drinks and juices for the special event organized for 200 kids. A festive concert and games await children at the park near the Municipality, prior to which with the support of Coca-Cola Hellenic Armenia, they will receive treats of fruit juices and ice cream in the streets of Kentron district.
In addition to the events organized in the capital city, surprises await young inhabitants of the regions as well. In Guy village of Armavir region, a festive outdoor event with participation of clowns and cartoon characters, as well as candy and juices giveaway, will be organized with the support of Coca-Cola Hellenic Armenia Company. One more event and a reception will be held in Tsaghkadzor town, where around 800 children from Yerevan and the regions, age 6-13, will participate in a dance festival.