Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է միայն հրաձգային զինատեսակներից. ԼՂՀ ՊՆ
Հունիսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է համեմատաբար հանգիստ իրադրություն: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է միայն հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Минобороны НКР: Ночью на линии соприкосновения с ВС Азербайджана сохранялась относительно спокойная обстановка
10:04 03/06/2016
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в ночь с 2 на 3 июня сохранялась относительно спокойная обстановка. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана нарушали договоренность о прекращении огня только из стрелкового оружия.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу», – говорится в сообщении.