Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 6-ին այցելել է քաղաք Չարենցավան և հանդիպել ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողությունների հետևանքով այնտեղ ժամանակավորապես գտնվող Թալիշ գյուղի մի խումբ բնակիչների հետ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ հանդիպման ընթացքում Նախագահը հետաքրքրվել է նրանց սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, առկա խնդիրներով և հետագա ծրագրերով՝ նշելով, որ այդ հարցերը մշտապես գտնվում են Արցախի իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի Հանրապետության, Կոտայքի մարզի և Չարենցավանի քաղաքային իշխանություններին ծանր վիճակում հայտնված թալիշցիներին աջակցելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Սամվել Ավանեսյանը, Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը, Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Վլադիկ Խաչատրյանը, Չարենցավանի քաղաքապետ Հակոբ Շահգալդյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the town of Charentsavan on 6 June and met with a group of Talish village residents temporarily residing there as the result of the large-scale military operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April, reports Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President.
According to the source, during the visit the President inquired about their social and living conditions, current issues and further plans, noting that these questions were always at the spotlight of the Artsakh authorities.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the authorities of the Republic of Armenia, Kotayk region and authorities of the Charentsavan town for supporting Talish residents having found themselves in difficult situation.
NKR minister of labor and social affairs Samvel Avanesyan, governor of the Kotayk region Karapet Guloyan, head of the Martakert regional administration Vladik Khachatryan, Charentsavan mayor Hakob Shahgaldyan and other officials partook at the meeting.