Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով հունիսի 07-09-ը պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Չեխիայի Հանրապետության Նախագահ Միլոշ Զեմանը:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից մանրամասնում են, որ այցի շրջանակներում նախատեսված են Չեխիայի Նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
ՀՀ Նախագահի նստավայրում հայ-չեխական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Միլոշ Զեմանը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող համատեղ հայտարարությամբ:
Երևանում Հայաստանի և Չեխիայի նախագահները ներկա կգտնվեն հայ-չեխական գործարար համաժողովի բացման արարողությանը:

The President of the Czech Republic, Miloš Zeman, will pay state visit to the Republic of Armenia on June7-9 at the invitation of the RA President Serzh Sargsyan. As the press department of the President’s Office reports, within the scope of the visit President Zeman is due meet with the highest leadership of the Republic of Armenia – President Serzh Sargsyan, President of the National Assembly Galust Sahakyan and Prime Minister Hovik Abrahamyan.
In President’s administration, Armenian- Czech high level negotiations will be followed by the documents signing ceremony. Presidents Zeman, Sargsyan will make press statements.
Presidents will also attend the opening ceremony of the Czech-Armenian Business Forum to be held in Yerevan, reads the statement.