Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով հունիսի 07-09-ը պետական այցով Հայաստանի Հանրապետություն կժամանի Չեխիայի Հանրապետության Նախագահ Միլոշ Զեմանը:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից մանրամասնում են, որ այցի շրջանակներում նախատեսված են Չեխիայի Նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
ՀՀ Նախագահի նստավայրում հայ-չեխական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախատեսվում է փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն: Նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Միլոշ Զեմանը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող համատեղ հայտարարությամբ:
Երևանում Հայաստանի և Չեխիայի նախագահները ներկա կգտնվեն հայ-չեխական գործարար համաժողովի բացման արարողությանը:

Президенты Армении и Чехии примут участие в церемонии открытия армяно-чешского бизнес-форума в Ереване
19:08 06/06/2016
По приглашению президента Республики Армения Сержа Саргсяна 7-9 июня с государственным визитом Армению посетит президент Чешской Республики Милош Земан.  Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В рамках визита запланированы встречи президента Чехии с высшим руководством РА – президентом Сержем Саргсяном, председателем Национального Собрания Галустом Саакяном и премьер-министром Овиком Абраамяном.
В резиденции президента Республики Армения по завершении армяно-чешских переговоров высокого уровня запланирована церемония подписания документов. Президенты Серж Саргсян и  Милош Земан по итогам встречи выступят с совместным заявлением для СМИ.
В Ереване президенты Армении и Чехии будут присутствовать на церемонии открытия армяно-чешского бизнес-форума.