Արմեն Պապիկյանն առաջիկա օրերին կնշանակվի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար. «Ժողովուրդ»
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունն առաջիկայում նոր փոխնախարար կունենա։ «Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Արմեն Պապիկյանն առաջիկա օրերին կնշանակվի ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար։
Հիշեցնենք, որ Պապիկյանը ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանի փեսան է, դստեր ամուսինը։ Իսկ Խոսրով Հարությունյանի որդին՝ Ռոբերտ Հարությունյանը, այս տարվա մարտի 4-ից ԱԳ փոխնախարար է։ Մինչ այդ նա մոտ մեկ տարի պաշտոնավարեց որպես Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի անդամ։ Ու եթե այսպես շարունակվի, ապա Խոսրով Հարությունյանն իր ողջ ընտանիքն աշխատանքի կտեղավորի ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում։
Ի դեպ, «Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնում Արմեն Պապիկյանին կփոխարինի Պարույր Հովհաննիսյանը։ Վերջինս ներկայումս զբաղեցնում է ՀՀ ԱԳ Եվրոպայի վարչության պետի պաշտոնը։

«Жоховурд»: Армен Папикян вскоре будет назначен замминистра иностранных дел
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в министерстве иностранных дел Армении вскоре появится новый замминистра. Постоянный представитель Армении в Совете Европы Армен Папикян в ближайшее время будет назначен заместителем министра иностранных дел Армении.
«Напомним, что Папикян – зять депутат парламентской фракции Республиканской партии Армении Хосрова Арутюняна (муж его дочери). А сын Хосрова Арутюняна – Роберт Арутюнян занимает должность заместителя главы МИД с 4 марта этого года. До этого он примерно год был членом Евразийской экономической комиссии. И если это будет продолжаться, Хосров Арутюнян устроит на работу министерство иностранных дел Армении всю свою семью», - отмечает издание.
Кстати, как стало известно газете, Армена Папикяна на должности постоянного представителя Армении в Совете Европы сменит Паруйр Ованнисян. Он занимает сейчас пост начальника Европейского управления МИД Армении.