Նվիրում հայ զինվորին. Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կկայանա բարեգործական համերգ
Հունիսի 16-ին, ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կկայանա «Երաժշտական հինգշաբթի Խաչատրյանի տանը» շարքի հերթական համերգը, որը կրում է «Նվիրում հայ զինվորին» խորագիրը:
ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, երեկոյի ընթացքում, հայ և գերմանացի կոմպոզիտորների վոկալ ստեղծագործությունների կատարումներով հանդես կգան՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը /մեցցո սոպրանո/, Արմինե Խաչատրյանը /սոպրանո/, Արմինե Վարդանյանը /սոպրանո/, Լուիզա Երեմյանը /սոպրանո/, Նարինե Ադոնցը /սոպրանո/, Տաթև Թադևոսյանը /սոպրանո/, Անուշ Մարտիրոսյանը /մեցցո սոպրանո/, Կիմ Սարգսյանը /բարիտոն/, Էլեն Կիրակոսյանը /դաշնամուր/: Գեղարվեստական ղեկավար՝ Աննա Մայիլյան:
Համերգը բարեգործական է. երեկոյի ընթացքում հանգանակված ողջ հասույթը կտրամադրվի ապրիլյան պատերազմում վիրավորված զինվորներին: Մուտքն ազատ է:

Dedication to the Armenian Soldier: Charity concert at Aram Khachaturian House-Museum
‘Dedication to the Armenian Soldier’ charity concert will be held on June 16, 7:00pm, local time, at Aram Khachaturian House-Museum within the framework of ‘Musical Thursday in Khachaturian’s House’.
According to department of public relations of the RA Ministry of Culture, the concert will feature works of Armenian and German composers. RA Honoured Artist, Anna Mayilyan (Mezzo Soprano), Armine Khachatryan (Soprano), Armine Vardanyan (Soprano), Luiza Yeremyan (Soprano), Narine Adonts (Soprano), Tatev Tadevosyan (Soprano), Anush Martirosyan (Mezzo Soprano), Kim Sargsyan (Baritone), Elen Kirakosyan (piano) will perform during the concert. The Artistic Director of the concert is Anna Mayilyan.
All proceedings will be donated to Armenian soldiers wounded during the April War. Admission is free.