Նվիրում հայ զինվորին. Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կկայանա բարեգործական համերգ
Հունիսի 16-ին, ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կկայանա «Երաժշտական հինգշաբթի Խաչատրյանի տանը» շարքի հերթական համերգը, որը կրում է «Նվիրում հայ զինվորին» խորագիրը:
ՀՀ մշակույթի նախարարության աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, երեկոյի ընթացքում, հայ և գերմանացի կոմպոզիտորների վոկալ ստեղծագործությունների կատարումներով հանդես կգան՝ ՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը /մեցցո սոպրանո/, Արմինե Խաչատրյանը /սոպրանո/, Արմինե Վարդանյանը /սոպրանո/, Լուիզա Երեմյանը /սոպրանո/, Նարինե Ադոնցը /սոպրանո/, Տաթև Թադևոսյանը /սոպրանո/, Անուշ Մարտիրոսյանը /մեցցո սոպրանո/, Կիմ Սարգսյանը /բարիտոն/, Էլեն Կիրակոսյանը /դաշնամուր/: Գեղարվեստական ղեկավար՝ Աննա Մայիլյան:
Համերգը բարեգործական է. երեկոյի ընթացքում հանգանակված ողջ հասույթը կտրամադրվի ապրիլյան պատերազմում վիրավորված զինվորներին: Մուտքն ազատ է:

«Посвящение армянскому солдату». В Доме-музее Арама Хачатуряна в Ереване пройдет благотворительный концерт
В Доме-музее Арама Хачатуряна в Ереване 16 июня, в 19:00, состоится очередной концерт серии «Музыкальный четверг в доме Хачатуряна» под названием «Посвящение армянскому солдату».
Как передает пресс-служба министерства культуры РА, на вечере прозвучат вокальные произведения армянских и немецких композиторов, их исполнят Заслуженная артистка РА Анна Маилян (меццо-сопрано), Армине Хачатрян (сопрано), Армине Варданян (сопрано), Луиза Еремян (сопрано), Нарине Адонц (сопрано), Татев Тадевосян (сопрано), Ануш Мартиросян (меццо-сопрано), Ким Саркисян (баритон), Элен Киракосян (фортепиано). Художественный руководитель – Анна Маилян.
Концерт – благотворительный, вырученные средства будут направлены армянским военнослужащим, которые получили ранения в ходе апрельской войны в зоне карабахского конфликта.