Ռոբերտ Քոչարյանին տեսել են  Աթենք թռչող օդանավում. «Հրապարակ»
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին հունիսի 14-ի գիշերը տեսել են «Զվարթնոց» օդանավակայանում՝ Աթենքի չվերթի օդանավում:
«Հրապարակ»-ը փորձել է Քոչարյանի ուղևորության մասին մանրամասներ իմանալ նրա գրասենյակի ղեկավարից՝ Վիկտոր Սողոմոնյանից: Նա փոխանցել է, որ Քոչարյանը տիկնոջ հետ գիշերը մեկնել է Աթենք: Գործնական, թե հանգստի նպատակներով՝ չի մանրամասնել, փոխանցել է՝ «մասնավոր» այցով:
Վիկտոր Սողոմոնյանը նշել է, որ առհասարակ Քոչարյանը շատ է ճամփորդում: Մոտ մեկ շաբաթ-10 օր Աթենքում մնալուց հետո էլ կվերադառնա Երևան, բայց հունիսի 25-ին էլ կմեկնի Մոսկվա՝ մասնակցելու «Սիստեմայի» տնօրենների խորհրդի հերթական նիստին:

«Грапарак»: Кочаряна видели в самолете по маршруту Ереван-Афины
Второй президент Армении Роберт Кочарян был замечен ночью 14 июня в аэропорту «Звартноц», в самолете по маршруту Ереван – Афины, пишет газета «Грапарак».
Издание попыталось уточнить подробности у главы канцелярии экс-президента Армении Виктора Согомоняна.
Согомонян сообщил, что Кочарян с супругой ночью вылетел в Афины, однако цель визита не уточнил, заявив, что «визит носит частный характер».
Он также отметил, что вообще Роберт Кочарян много путешествует. После недели – десяти дней в Афинах он вернется в Ереван, однако 25 июня уедет в Москву для участия в очередном заседании Совета директоров АФК «Система».